Auto

Latvijā radīta jauna transportlīdzekļu vēstures pārskatu sistēma

Lelde Petrāne, 12.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas jaunuzņēmums Automotive Data Intelligence izveidojis transportlīdzekļu vēstures pārskatu sistēmu MyVin.eu, kas sniedz iespēju lietotājiem iegūt izvēlētā transportlīdzekļa vēstures atskaites un padziļinātu analīzi, pastāstīja MyVin.eu līdzdibinātājs Jānis Kalējs.

MyVin.eu izstrādātais algoritms klientam sniedzot ieteikumus balstoties uz informāciju, kas ar transportlīdzekli ir noticis tā lietošanas periodā, tādējādi palīdzot interpretēt datus starp dažādiem notikumiem. Piemēram, transportlīdzekļa nobraukums pēc īpašnieka maiņas ir būtiski samazinājies un sistēma analizē iespējamos iemeslus (avārija, ilgs tirdzniecības periods u.tml.). Sistēmā ir pieejami dati ne tikai par nobraukumu vēsturi, bet arī transportlīdzekļa pamatdati, informācija par iepriekšējām reģistrācijām, īpašnieku skaitu, tehniskajām apskatēm, ceļu satiksmes negadījumiem un zaudējumu apmēriem. Informācija par transportlīdzekļiem tiek pārbaudīta Latvijas, Lietuvas un Nīderlandes datu bāzēs. Šobrīd sistēmā ir pieejama informācija par aptuveni 675000 Latvijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

J. Kalējs komentē: «MyVin.eu mērķis ir izveidot sociāli atbildīgu sistēmu, kas palīdzētu samazināt krāpniecības gadījumus automašīnu tirdzniecības jomā un stabilizētu transportlīdzekļu cenas, sniedzot iespēju potenciālajiem pircējiem iegādāties lietotu automašīnu par transportlīdzekļa stāvoklim atbilstošu cenu. Uzņēmums strādā pie jaunu partneru piesaistes un datu bāzes paplašināšanas ar mērķi attīstīt piedāvāto pakalpojumu, pievienojot visu lielāko Eiropas valstu transportlīdzekļu reģistrus, kas ļautu lietotājiem iegūt pilnīgu pārskatu par transportlīdzekļu dzīves ciklu. Papildu tam, tiks attīstīts arī gala produkts - atskaite, kas kalpos kā informatīvs padomdevējs, palīdzot klientam pieņemt lēmumu par transportlīdzekļa iegādi.»

Potenciālais transportlīdzekļa pircējs mājas lapā myvin.eu var izvēlieties vienu no diviem piedāvātajiem atskaites veidiem un, ievadot atbilstošo transportlīdzekļa informāciju, iegādāties auto vēstures atskaiti, tādējādi pārliecinoties par automašīnas patieso stāvokli. Šis process darbojas abpusēji, piemēram, godprātīgs pārdevējs var iegādāties atskaites un pievienot tās informācijai par saviem transportlīdzekļiem, skaidro J. Kalējs.

Komentāri

Pievienot komentāru