Latvijā samazinājusies vidējā elektroenerģijas cena

2017. gada 18. aprīlis plkst. 14:53
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas daudzviet Skandināvijā, kā arī Baltijas valstīs samazinājās, liecina AS Latvenergo dati.

Baltijas valstīs vidējā elektroenerģijas cena samazinājusies par 7 %, sasniedzot 28,52 EUR/MWh, kas arī atbilst cenu līmenim katrā valstī atsevišķi. Latvijā un Lietuvā piedzīvots 7 %, bet Igaunijā – 5% cenu kritums attiecībā pret iepriekšējo nedēļu. To galvenokārt veicināja Lieldienu brīvdienas un mazāks elektroenerģijas pieprasījuma apjoms, taču turpmāku cenu kritumu ierobežoja gaisa temperatūras samazināšanās Skandināvijā un Baltijas valstīs.

Lieldienu brīvdienu iespaidā elektroenerģijas patēriņa un izstrādes apjomi  Baltijā aizvadītajā nedēļā samazinājušies: patēriņš sarucis par 1 % – līdz 474 GWh, bet izstrādes apjoms par 11 % – līdz 366 GWh. Atsevišķi patēriņa samazinājums katrā no valstīm bijis šāds: Latvijā tas sarucis par 1 % – līdz 134 GWh, Igaunijā par 2 % – līdz 157 GWh, bet Lietuvā par 1 % – līdz 183 GWh.

Izstrādes ziņā novērojamas atšķirīgas tendences: Latvijā izstrādātais elektroenerģijas apjoms samazinājies par 2 % – līdz 165 GWh, bet Igaunijā piedzīvots šī gada ievērojamākais kritums – 25 % apmērā līdz 154 GWh. Lietuvā tikmēr izstrādātās elektroenerģijas apjoms pieaudzis par 40 %, bet absolūtos rādītājos joprojām ir relatīvi zems – 46 GWh. Baltijas valstis kopumā spējušas saražot 77 % no kopējā Baltijā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Latvija aizvadītajā nedēļā vienīgā spējusi uzrādīt pozitīvu ražošanas un patēriņa bilanci, saražojot par 24 % vairāk elektroenerģijas nekā valstī patērēts. Igaunija savukārt saražojusi 98 % no valstī patērētā elektroenerģijas apjoma, bet Lietuva – 25 %.  

Dalies ar šo rakstu