Latvija un Tadžikistāna parakstīs nolīgumu par gaisa satiksmi

2009. gada 04. februāris plkst. 10:07

Lai izveidotu tiesisku pamatu regulāru gaisa pārvadājumu veikšanai starp Latviju un Tadžikistānu, abu valstu valdību pārstāvji parakstīs nolīgumu par gaisa satiksmi.

Līguma projekts Par Latvijas Republikas valdības un Tadžikistānas Republikas valdības nolīgumu par gaisa satiksm Ministru kabinetā tika apstiprināts otrdien, 3. februārī.

Abu valdību nolīguma mērķis ir veicināt gaisa transporta attīstību un tās ietvaros arī tranzītu rietumu – austrumu virzienā, nodrošinot lidojumu tiesības no Latvijas uz Tadžikistānu, kas ir viena no Centrālāzijas strauji augošajiem tirgiem. Tādā veidā būs iespējams mazināt pasaules ekonomiskās krīzes negatīvo ietekmi uz Latvijas gaisa transportu. Abu valstu divpusējā sadarbība nākotnē labvēlīgi ietekmēs arī to ekonomiku, jo sniegs iespēju palielināt pakalpojumu apjomu gaisa pārvadājumu jomā.

Šā nolīguma parakstīšana ir ļoti nozīmīga abu valstu sadarbības izveidošanai, jo tas būs viens no pirmajiem starptautiskajiem līgumiem, ko parakstīs Latvijas Republika un Tadžikistānas Republika.

Jāatzīmē, ka līdz šim no starptautiskās lidostas Rīga netika veikti pasažieru pārvadājumi uz Tadžikistānu, tādēļ pēc nolīguma parakstīšanas palielināsies no lidostas piedāvāto galamērķu klāsts.

Nolīgumu par gaisa satiksmi abu valstu pārstāvji parakstīs šā gada 9. februārī, kad Tadžikistānas prezidents Emomali Ramons (Emomali Rahmon) viesosies Latvijā.