Bankas

Latvijā varēs norēķināties ar Ķīnas UnionPay kartēm

Zane Atlāce - Bistere, 10.04.2019

Šis jauninājums paver iespējas Ķīnas tūristiem tagad arī pie Latvijas tirgotājiem norēķināties ar pasaulē lielākās maksājumu karšu organizācijas UnionPay kartēm.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Šī gada sākumā Swedbank POS termināļu tīklā ieviesta funkcija, kas ļauj pieņemt Ķīnas maksājumu sistēmas UnionPay norēķinu kartes, informē Swedbank pārstāvis Jānis Krops.

Šis jauninājums paver iespējas Ķīnas tūristiem tagad arī pie Latvijas tirgotājiem norēķināties ar pasaulē lielākās maksājumu karšu organizācijas UnionPay kartēm. Tirgotāju ievērībai - papildu darbības nav jāveic, jo šī funkcija Swedbank POS termināļu tīklā tiek aktivizēta automātiski.

UnionPay ir Ķīnas banku karšu industrijas asociācija un lielākā maksājumu karšu organizācija pasaulē pēc izsniegto karšu skaita. Kopumā tā ir izsniegusi ap 7 mljrd. maksājumu karšu vairāk nekā 49 pasaules valstīs; tostarp teju 100 milj. maksājumu kartes izsniegtas ārpus kontinentālās Ķīnas. UnionPay sadarbojas ar vairāk nekā 1800 institūcijām visā pasaulē, tās izsniegtās kartes pieņem vairāk nekā 170 valstīs 51 milj. tirgotāju.

«Pēdējo sešu gadu laikā Ķīnas tūristu skaits Latvijā ir palielinājies sešas reizes. Esam priecīgi, ka UnionPay karšu īpašniekiem, viesojoties Latvijā, būs iespēja norēķināties ar kartēm Swedbank POS termināļu tīklā, bet tādējādi tirgotājiem tas ļauj apkalpot vēl plašāku klientu loku. Ar šo sadarbību Swedbank kļūst par pirmo banku Latvijā, kas sāk pieņemt Ķīnas UnionPay kartes bankas POS termināļu tīklā,» uzsver Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

Pēc Centrālās Statistikas pārvaldes datiem 2017. gada gadā tika uzņemti 22 774 viesi no Ķīnas, kas ir 10,8 % pieaugums salīdzinot ar 2016. gadu.

«Mūsu veikalos Latvijā ik dienu iepērkas klienti no dažādām pasaules valstīm, tostarp no Ķīnas. Viena no mūsu augstākajām prioritātēm vienmēr ir bijusi klientu apkalpošana. Priecājamies, ka Swedbank maksājumu termināļu tīklā ir ieviesta funkcija, kas ļauj norēķināties ar UnionPay kartēm – mūsu veikalos jau veikti pirmie maksājumi. Šo ērto funkciju novērtējam, jo saredzam ieguvumus vēl efektīvākai klientu apkalpošanai,» stāsta pulksteņu veikala tīkla «LAIKS» valdes loceklis Vladimirs Kuļikovs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Politika

Krievijas vēstnieka vērtējums: Latvijas un Krievijas ekonomiskajām attiecībām ir perspektīva

Jeļena Šaldajeva, 04.09.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvija kā Eiropas Savienības (ES) pierobežas teritorija un Krievijas kaimiņvalsts asāk par pārējām ES dalībvalstīm izjūt pret Krieviju ieviesto ekonomisko sankciju sekas

Taču par spīti grūtajai politisko notikumu paredzamībai un pastāvošajiem tirdzniecības ierobežojumiem, ekonomiskā sadarbība starp Latviju un Krieviju nav apstājusies, bet gan pretēji – attīstās.

Dienas Bizness tikās ar Krievijas Federācijas (KF) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Jevgeņiju Lukjanovu, lai uzklausītu viņa viedokli par aktuālajiem Latvijas-Krievijas sadarbības jautājumiem, kā arī par Krievijas ekonomikas prioritāšu maiņu sankciju ietekmē.

Jevgeņijs Lukjanovs ir pieredzējis diplomāts, kurš pārliecināti orientējas ne vien politikā, bet ir arī kompetents enerģētikas jautājumos. Vēstnieks uzsver, ka ES ekonomikas ir kā savienotie trauki-sankciju karš neizbēgami ietekmē arī Latvijas ekonomiku.

Komentāri

Pievienot komentāru