Latvijā viesosies ASV lielākā latīņamerikāņu noziedzīgā grupējuma bijušais līderis Antonio Fernandess

2017. gada 17. februāris plkst. 12:36
Autors: db.lv
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijā ar priekšlasījumu uzstāsies bijušais ASV lielākā latīņamerikāņu noziedzīgā grupējuma līderis, tagad starptautiski atzīts pārmaiņu vadības eksperts Antonio Fernandess, informē starptautiskās konferences Stratēģiskā domāšana. Radoši valstij un biznesam organizatori.

Fernandess, reiz dēvēts arī par King Tone, ir spilgta un neparasta personība, kas spēja motivēt pārmaiņām un pārveidoja savu 7000 cilvēku lielo bandu par aktīvu un organizētu sociālo kustību ar milzīgu spēku vietējā komūnā. Tīņu gados viņš ir bijis atkarīgs no kreka, par narkotiku izplatīšanu notiesāts uz 15 gadiem, bet pēc iznākšanas no cietuma sācis pārveidot savu un apkārtējo cilvēku dzīvi.

Latin Kings ir viena no vispazīstamākajām narkotiku bandām ASV, Ņujorkā tās nodaļu 1986.gadā, esot cietumā, izveidoja Luiss Felipe. 90.gadu otrajā pusē Felipe nodeva vadību Fernandesam, jo šim «leitnantam» tuvākajā laikā nedraudēja cietums.

Izrādījās, Bruklinā dzimušais Antonio Fernandess spēja pārliecināt lielu daļu no Ņujorkas Latin Kings atzara (Almighty Latin King nation) pievienoties kustībai un cīnīties par sociālo taisnīgumu kopienas labā.

Banda formāli atteicās no vardarbības, savā rīcībā uzsverot izglītības un sociālās iesaistes nozīmi.

Tā vietā viņi organizēja ikmēneša sanāksmes baznīcās, atbalstīja jauniešus, bet Fernandess nenoguris aicināja piepildīt sapņus par normālu dzīvi.

Kaut arī policija šīm «brīnumainajām pārvērtībām» nekad īsti nav noticējusi, dēvējot Fernandesu par «gangsteri ar labu PR kampaņu», daudziem latīņamerikāņiem Antonio darbošanās deva cerību par labāku dzīvi. Viņš ir strādājis ar ielu bandu locekļiem Vašingtonas federālajā apgabalā, Ņūarkā, Ņujorkā, Spānijā un Ekvadorā.

«Tagad bijušais narkotiku bandas līderis visā pasaulē lasa lekcijas par pārmaiņu vadību kopienu un biznesa līderiem, kurās izmanto savu dzīves stāstu, lai brīdinātu par klupšanas akmeņiem un ilustrētu iespējamu paštransformāciju un konsultētu uzņēmumu pārmaiņu vadībā,» stāsta komunikācijas eksperte un konferences Stratēģiskā domāšana organizatore Antra Bork-Ržečicka.

Par Fernandesu 2007.gadā uzņemta filma Latīņamerikāņu karalis: ielu bandas vēsture, bet 2015.gadā iznākusi grāmata Slikti pieguļoša ekonomika (Misfit economy).

Starptautiskā konference Stratēģiskā domāšana. Radoši valstij un biznesam notiks šā gada 3.martā Rīgā, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas iela 1). Tā vienkopus pulcēs teju 350 uzņēmumu vadītājus, valsts institūciju viedokļu līderus un komunikācijas nozares profesionāļus ne tikai no Latvijas, bet arī no ārvalstīm.

Konferencē uzstāsies arī stratēģiju un līderības koučs Tomass Bote (Thomas Bothe), kiberdrošības stratēģis Alans Bjerre (Allan Bjerre), Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš, viens no Baltijas vadošajiem digitālā mārketinga ekspertiem Tomass Nemura, Olga Kotova - pirmā sieviete Baltijā, kas uzkāpa Everestā, un daudzi citi.

Organizatori ikvienu interesentu aicina reģistrēties konferencei tiešsaistē miitandlinks.com.

Konference Stratēģiskā domāšana. Radoši valstij un biznesam notiek gada komunikācijas nozares notikuma Mi:t&Links. Baltic Communication Awards 2017 ietvaros. Pasākumu rīko Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāciju asociācija (LSAKA), Komunikācijas aģentūra/ Edelman Affiliate un Public ID Group.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām