Latvijai straujākais eksporta kāpums ES

2012. gada 17. decembris plkst. 15:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgu laika posmu pirms gada, Latvijas eksports audzis par 14%, kas ir lielākais kāpums Eiropas Savienībā (ES) liecina Eiropas statistikas biroja Eurostat aplēses.

Straujš eksporta kāpums reģistrēts arī Grieķijā (+12%), kā arī Lietuvā un Slovākijā (abās +11%). Eksporta samazinājums reģistrēts Luksemburgā (-6%) un Rumānijā (-1%). Nemainīgs gada griezumā saglabājās Somijas eksports. Igaunijā šā gada deviņos mēnešos, salīdzinājumā ar aizvadīto gadu, eksports audzis par 4%.

Tikmēr importa apjomi Latvijā šā gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgu laika posmu pirms gada, kāpuši par 13%, kas ir otrs lielākais pieaugums starp ES dalībvalstīm. Straujāks importa apjomu kāpums bijis Maltā (+17%). Latvijas kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā – abās importa pieaugums bijis 8% apmērā. 

Straujākais importa apjomu samazinājums novērots Grieķijā (-13%), Kiprā (-8%) un Itālijā (-6%). Nemainīgi importa apjomi palikuši Beļģijā, Čehijā, Polijā un Zviedrijā.

Kopumā Latvija gada pirmajos deviņos mēnešos eksportējusi preces 7,8 miljardu eiro vērtībā. Tajā pašā laikā importētas preces 9,6 miljardu eiro apmērā. Tirdzniecības balanss Latvijā gada pirmajos deviņos mēnešos bija -1,8 miljardi eiro.

Galvenās ES eksporta partneres gada pirmajos deviņos mēnešos bija ASV, uz kurieni eksportētas preces 220,3 miljardu eiro apmērā (13% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu), Ķīna - 108,2 miljardi (+9%), Šveice – 100,1 miljards (-1%) un Krievija – 91,1 miljards eiro (15%).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām