Latvijas auto pārskaitījis Krievijai 19 miljonus rubļu

2009. gada 30. decembris plkst. 17:52

Latvijas autopārvadātāju asociācija Latvijas auto pārskaitījusi Krievijas pusei solītos 19 miljonus Krievijas rubļu (vairāk nekā 300 000 latu) un gaida, kad beidzot tiks atcelta pastiprinātā kontrole uz Latvijas un Krievijas robežas.

To, atsaucoties uz Latvijas auto prezidenta Valda Trēziņa sacīto, raksta Diena.lv. Saskaņā ar konvenciju Latvijas auto garantē muitas parāda nomaksu par katra veiktā starptautiskā autopārvadājuma kravu — garantējošās asociācijas atbildības limits par vienu procedūru ir 60 tūkst. eiro. 19 miljoni rubļi ir summa, kas pārsniegusi šo limitu, turklāt zaudējumus virs limita faktiski radījusi tikai viena kompānija, Irona auto, savukārt pārējās septiņas melnajā sarakstā iekļautās kompānijas iekļaujas apdrošināšanas limitā, sacīja Trēziņš.
Pārējās melnajā sarakstā iekļautās bija arī SIA Prodeksports M , SIA Domo Imostate, SIA Feti , SIA Ludmila, SIA Danta , SIA Risped  un SIA Vako1.
Pārskaitītā summa būs jākompensē pašiem autopārvadātājiem.
«Piedzīt naudu no Irona auto, protams, būs sarežģīti,» prognozē Trēziņš. Iepriekš Latvijas auto pretenzijas Latvijas tiesībsargājošās institūcijas vērā neņēma, jo zaudējumi radīti Krievijā. Tā kā tagad asociācija Latvijas auto šos līdzekļus nomaksājusi, tā vērsīsies Latvijas tiesībsargājošās institūcijās gan pret kompāniju, gan pret fiziskajām personām, kas pārstāv šo kompāniju. «Citu variantu nebija - mēs bijām spiesti maksāt, lai atrisinātu problēmas un Krievija atceltu pastiprinātās kontroles, kas mūsu biznesam tomēr sāpīgi griež,» skaidro asociācijas prezidents.