Atpūta

Latvijas azartspēļu biznesa smagsvars Zuzāns: Esam lakmusa papīrītis

Kristīne Stepiņa, 19.09.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Iet labi, nevaru sūdzēties,» intervijā laikrakstam Dienas Bizness saka Latvijas azartspēļu biznesa smagsvars Jānis Zuzāns.

Fragments no intervijas:

Jūs aktīvi darbojaties azartspēļu biznesā. Kā jums sokas?

Tiešām? (Smejas.) Domāju, ka to gan neviens nezina. (Smejas.) Jā, mani uzņēmumi ir lielākie šajā nozarē. Iet labi, nevaru sūdzēties.

Jūs esat gan Admirāļu kluba, gan SIA Alfor valdes priekšsēdētājs. Pēdējā gadā būtiski palielinājies šo uzņēmumu apgrozījums, Admirāļu klubam sasniedzot 21,7 milj. eiro un Alforam – 60,4 milj. eiro. Jāsecina, ka cilvēki spēlē vairāk?

Cilvēki spēlē tāpat, kā spēlējuši iepriekš. Ne vairāk un ne mazāk. Mēs savā ziņā esam tāds kā lakmusa papīrītis, pēc kura var noteikt, kāds ir sabiedrības dzīves līmenis. Ja sabiedrībai klājas labāk, arī mums klājas labāk. Ja sabiedrībai iet švakāk, arī mums iet švakāk. 2009. gadā samazinājām biznesu par 40%. Vēl joprojām neesam sasnieguši tā laika finanšu rādītājus. Kompānijām, kuras pārstāvu, šobrīd Latvijā ir 125 spēļu zāles. Tās ir lielākās šajā biznesā un attīstās līdzīgi kā valsts ekonomika – ne ātrāk, ne lēnāk.

Spriežot pēc jūsu uzņēmumu rezultātiem, ar sabiedrības maksātspēju un rocību viss ir kārtībā?

Grūti spriest. Taču, redzot, ar kādām automašīnām brauc cilvēki, kāds ir tirdzniecības centru apmeklējums, šķiet, ka viss ir kārtībā. Domāju, ka šie cilvēki nebrauc iepirkties par SMS kredītu līdzekļiem. Redzam, ka nepārtraukti tiek atvērti jauni veikali un restorāni, tie tiek apmeklēti. Taču ir jāņem vērā, ar ko salīdzinām. Ja mēs salīdzinām ar pensionāru dzīves līmeni, kas ir kritisks, tad nekas nav kārtībā.

Kas ir tie cilvēki, kuri spēlē azartspēles?

Pārsvarā tie ir vietējie. Ap Vecrīgu – arī nedaudz ārzemnieku. Vidēji rēķinot, azartspēļu spēlētājs ir vīrietis starp 30 un 40 gadiem ar vidējo vai augstāko izglītību. Cik esmu novērojis, vairāk ar azartspēlēm ir aizrāvušies krievvalodīgie iedzīvotāji. Iespējams, ka viņi ir azartiskāki. Kurpju izmēru gan es nevarēšu nosaukt. (Smejas.)

Visu interviju Māksla nav siļķe, bet saldumiņš kūkā lasiet 16. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru