Latvijas balzamam pērn peļņas kritums par 2%

2011. gada 28. februāris plkst. 17:08
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Latvijas balzams pagājušajā gadā sasniegusi 3,64 milj. Ls, kas ir par 2% lielāka nekā 2009.gadā, neskatoties uz apgrozījuma kritumu par 9%, liecina uzņēmuma neauditētais pārskats.

Valsts budžetā uzņēmums ieskaitījis 34,7 milj. Ls, tai skaitā 25,8 milj. Ls kā akcīzes nodokli.

Pagājušajā gadā a/s Latvijas Balzams neauditētais apgrozījums bijis 74,9 milj. Ls, kas ir par 9% mazāk nekā 2009.gadā. Apgrozījums vietējā tirgū samazinājies par 14%, eksporta tirgū par 18%, savukārt eksports pēc S.P.I. Group pasūtījumiem palielinājās par 2%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Pērn realizācija uz ES dalībvalstīm, salīdzinot ar 2009.gadu, samazinājās par 17%. Realizācija uz Lietuvu un Igauniju samazinājās attiecīgi par 24% un 5%.

Apgrozījuma kritums esot saistīts ar akcīzes nodokļa paaugstināšanu, kopējo patēriņa kritumu vietējā tirgū, nelegālā alkohola tirdzniecības pieaugumu, kā arī ar ekonomisko nestabilitāti galvenajos preču noieta tirgos.

Galvenie uzņēmumu eksporta virzieni bijuši Baltijas valstis, Krievija, Skandināvija, Vācija un Itālija. Apgūti arī jauni eksporta tirgi – Bulgārija, Ķīna, Austrālija un Kazahstāna.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām