Latvijas Bankā atbalsta personālam piecreiz lielāka alga kā citur

2010. gada 15. aprīlis plkst. 11:35
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Banka (LB) nelietderīgi uztur Mācību un atpūtas centru, bankas atbalsta personāla alga ir teju piecreiz lielāka nekā citās iestādēs, bet automašīnu izmantošana privātām vajadzībām netiek pietiekami kontrolēta, norāda Valsts Kontrole (VK).

Kā revīzijā LB konstatējusi Valsts kontrole, centrālajā bankā vēl ir iespējams samazināt tēriņus.

Kā informē VK komunikācijas speciāliste Egita Diure, laikā, kad ir noteikts stingrs valsts līdzekļu taupības režīms, LB uztur Mācību un atpūtas centru, kas pērn bankas vajadzībām tika izmantots tikai 45 darba dienas, bet ir radījis tai papildu izdevumus 176,8 tūkst Ls apmērā.

Mācību un atpūtas centra darbinieku atlīdzībai vien pagājušajā gadā tika izlietoti 173,6 jeb 77% no visiem kopējiem izdevumiem.
VK norāda, ka pašreizējā valsts ekonomiskajā situācijā šāda centra pastāvēšana nav pietiekami finansiāli pamatota un iesaka izvērtēt tā uzturēšanas lietderību.

LB nenodrošina caurskatāmu atalgojuma sistēmu, līdz ar to nav iespējams gūt detalizētu skaidrojumu par katra amata kvalifikācijas prasībām un izvērtēt atalgojuma pamatotību. Lai izvērtētu atalgojuma pamatotību, VK salīdzināja LB atbalsta personāla darba samaksas noteikšanas kritērijus un apmērus ar līdzīgiem amatiem valsts pārvaldē. Šādā veidā VK konstatēja, ka LB maksā atbalsta struktūrvienību darbiniekiem algu, kuras apmērs ir līdz 4,8 reizēm lielāks nekā darbiniekiem citās valsts iestādēs, kas veic līdzīgus pienākumus.

VK arī atklājusi, ka LB transporta līdzekļu izmantošana nav caurskatāma un nav iespējams izsekot, vai automašīnas ir izmantotas darba laikā un darba vajadzībām. VK iesaka LB pilnveidot arī iekšējās kontroles sistēmu.
 

 

Dalies ar šo rakstu