Latvijas dizaineri radījuši īpašus kreklu dizainus, kas veltīti izglītībai

2017. gada 06. decembris plkst. 9:49
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Latvijas mākslinieki sadarbībā ar Iespējamo misiju radījuši dizainus krekliem ar mērķi aktualizēt kvalitatīvas izglītības nozīmi, informē projekta pārstāvji.

Pašlaik dizainu izveidojusi dizainere Aļona Bauska, dizainere Ingūna Elere un ilustrators Reinis Pētersons. Patlaban top arī Aigara Mamja dizains.

«Mēs aicinājām Latvijas spožākos dizainerus veidot savu interpretāciju par izglītības tēmu, lai izveidotu darbus, kas varētu būt gan lieliska dāvana, gan sākums labai sarunai par izglītību,» stāsta Iespējamās misija direktors Kārlis Andersons. «Ar kreklu dizainu palīdzību mēs rosinām cilvēkus domāt par to, kādu vēlamies redzēt izglītību Latvijā. Aicinām atbalstīt Iespējamo misiju, kā to darījuši dizainu autori, kuri ziedoja savu darbu un laiku.»

Zīmola QooQoo radītāja Aļona Bauska par savu radīto dizainu stāsta: «Manā dizainā katrs var atrast sev tuvāko – kāds patiesu mirkli nostalģijas par skolas laiku, cits tur saskatīs vieglu ironiju – tas viss ir atļauts. Es skolā satiku daudzus skolotājus, kuri spēja ieinteresēt, iedvesmot un galvenais ļāva attīstīt katram savus talantus. Es domāju, ka skolas galvenais uzdevums ir iedot bērnam visus tos instrumentus, kas viņam palīdz sasniegt savas virsotnes.»

Mākslinieks un ilustrators Reinis Pētersons saka: «Vizuāli un arī vēstījumā gribēju izvairīties no salkanuma, tāpēc rezultāts īpaši varētu uzrunāt tieši skarbuma cienītājus. Šādu kreklu nebūs kauns valkāt ne vienatnē veroties mēnesnīcā, ne satiekot draugus pie sasalušu lapu kaudzes. Saturiski šeit apspēlēts izteiciens, ka atkārtošana esot zināšanu māte. Nav tiesa. Laiks, kad izglītība nozīmēja bezierunu faktu iekalšanu atmiņā, ir pagājis.»

Savukārt, kā norāda dizaina studijas H2E līdzdibinātāja un Latvijas Dizaina balvas rīkotāja Ingūna Elere: «Esmu pārliecināta, ka kritiskā domāšana ir viena no būtiskākajām prasmēm, kas skolēniem jāattīsta mūsdienās. Informācijas pieejamība ir milzīga, tāpēc ir jāprot saprast, vai tas, ko man stāsta, tas, ko es redzu un dzirdu, ir patiesība. Ne mirkli nevar pārstāt domāt!»

Kreklus iespējams iegādāties tiešsaistē https://inktale.com/iespejamamisija.

Dalies ar šo rakstu