Latvijas dzelzceļš datu tīklam iegādāsies jaunākās tehnoloģijas

2013. gada 25. oktobris plkst. 10:56
Dalies ar šo rakstu

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) izsludinājis iepirkuma konkursu par maģistrālā datu pārraides tīkla modernizācijas veikšanu, lai ievērojami uzlabotu datu pārraides tīkla drošību un palielinātu tā caurlaides spēju, kā arī ļautu nākotnē ieviest dzelzceļa mobilo sakaru sistēmu GSM-R. Paredzamā līgumcena ir trīs miljoni eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

«Šodienas augstais automatizācijas līmenis dzelzceļā, kā arī jaunāko tehnoloģiju ieviešana nākotnē iespējama tikai pie nosacījuma, ja tiek izmantotas ļoti drošas datu pārraides sistēmas. Maģistrālā datu pārraides tīkla modernizācija «Austrumu–Rietumu» transporta koridorā ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu kvalitatīvus un nepārtrauktus balss un datu pārraides sakarus, kas ir drošas vilcienu kustības pamats. Modernizējot balss un tehnoloģisko sakaru risinājumus paaugstināsies darba efektivitāte, samazināsies tīkla bojājumu skaits un dīkstāves laiks,» norāda LDz viceprezidents Edvīns Bērziņš.

Projekta ietvaros paredzēts izmantot esošo optisko šķiedru kabeļu infrastruktūru, centrālajos dzelzceļa mezglos un stacijās uzstādot nepieciešamās iekārtas, kas nodrošinās 10 Gbit/s ātrumu. Paredzēts uzlabot tīkla drošību, nodrošinot tīkla pārslēgšanos uz rezerves maršrutiem bojājumu gadījumos.

Tīkla modernizācijas rezultātā tiks izveidots vienots vadības un monitoringa risinājums un nodrošināta tehnoloģiskā platforma balss un datu pārraides sakaru kā arī vilcienu dispečeru sakaru nodrošināšanai. Modernizācijas rezultātā pieejamais datu pārraides ātrums ļaus nākotnē uz visām LDz pārbrauktuvēm nodrošināt videonovērošanu.

Projekts tiks līdzfinansēts no Kohēzijas fonda līdzekļiem, kas tika pārdalīti, izgāžoties jaunu pasažieru vilcienu iepirkumam.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām