Latvijas dzelzceļš pamatkapitālā iegulda 93 miljonus eiro

2014. gada 19. septembris plkst. 12:23
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš (LDz) akcionārs Satiksmes ministrijas personā nolēmis palielināt LDz pamatkapitālu par 93,2 miljoniem eiro, informē LDz preses sekretārs Māris Ozols.

Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu LDz stratēģisko mērķu sasniegšanu un paaugstinātu uzņēmuma maksātspējas kapacitāti.

M. Ozols norāda, ka summa, par kādu palielināts LDz pamatkapitāls – 93,2 miljoni eiro apmērā - izveidojusies, iepriekšējo gadu (2009.-2013.g.) peļņu novirzot rezervēs LDz ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai un uzsākto un plānoto Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu īstenošanai.

Pamatojoties uz likumu Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām, kapitālu var palielināt pēc gada pārskata apstiprināšanas daļēji vai pilnībā ieskaitot pamatkapitālā pozitīvo starpību starp pašu kapitālu un summu, ko veido pamatkapitāls un rezerves.

Db.lv jai vēstīja, ka pērn LDz strādāja ar gandrīz 80 miljonu eiro lielu peļņu.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām