Enerģētika

Latvijas enerģētikas tirgū jauns spēlētājs

Lelde Petrāne, 25.07.2018

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Adven Group ienākusi Latvijas enerģētikas tirgū, no uzņēmuma Enerģijas Risinājumi iegādājoties centralizētos siltumapgādes uzņēmumus Valmierā un Cēsīs.

Adven nodrošina centralizēto siltumapgādi vairāk nekā 90 siltumapgādes tīkliem Somijā, Zviedrijā un Igaunijā. Iegādājoties uzņēmumus, Adven vēlas veidot spēcīgu platformu turpmākai izaugsmei Latvijā.

Adven Group izpilddirektors Mati Viljo (Matti Viljo) norāda: «Pastāvīgi meklējam piemērotas izaugsmes iespējas Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs.»

Viljo stāsta, ka Adven ir gatavi iegādāties centralizētos siltumapgādes uzņēmumus arī citos Latvijas reģionos.

Uzņēmuma Enerģijas Risinājumi īpašnieks Guntars Kokorēvičs norāda, ka Adven Group ir ilgtermiņa plāni, kas saistīti ar enerģētikas sektora darbību, attīstību un investīcijām tajā, savukārt Enerģijas Risinājumi plāno koncentrēties uz citu projektu attīstību atkritumu apsaimniekošanā, ēku pārvaldībā un plaša mēroga enerģētikas projektu attīstībā.

«Lielāko izaugsmes potenciālu redzam profesionālu enerģētikas pakalpojumu sniegšanā rūpniecības uzņēmumiem un citiem biznesa klientiem reģionā,» piebilst Adven izpilddirektors Igaunijā un Latvijā Urmo Heinams (Urmo Heinam).

«Vietējiem uzņēmumiem, kuri darbojas ražošanas jomā, nav jāgūst panākumi arī enerģijas ražošanas vienību izbūvē un pārvaldīšanā – šo pakalpojumu var veiksmīgi uzticēt ārpakalpojumu nodrošinātājiem. Mēs uzskatām, ka katram ir jākoncentrējas uz savu pamatdarbību, un enerģijas ražošana ir mūsu pamatdarbība,» viņš skaidro.

Adven šī darījuma ietvaros konsultēja tādi uzņēmumi kā Porta Finance un Ellex.