Latvijas finieris iegādājies bankrotējušo Igaunijas finiera ražotāju Baltic Panel Group

2011. gada 23. maijs plkst. 14:28
Autors: BNS
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums Latvijas finieris ir iegādājies no Igaunijas bankas SEB bankrotējušo Igaunijas finiera ražošanas uzņēmumu Baltic Panel Group (BPG), pirmdien vēstī biznesa avīze Aripaev, atsaucoties uz Latvijas finiera pārstāvi.

Darījumā iesaistītās puses par transakciju komentārus nesniedz, ziņo avīze.

BPG, kas atrodas Kohilas pilsētiņā Igaunijas ziemeļaustrumos un darboties sāka 2006.gadā, nonāca finanšu grūtībās, jo savu nelielo ražošanas jaudu dēļ zaudēja spēju konkurēt ar lieliem finiera ražotājiem Baltijas reģionā. 2008.gada pavasarī tiesa pasludināja kompāniju par bankrotējušu.

BPG aktīvu īpašniece Igaunijas bankas SEB līzinga kompānija SEB Liising ilgstoši centās atrast uzņēmumam jaunu īpašnieku, taču vairākkārtējās izsoles bija neveiksmīgas. Latvijas finieris tika minēts kā potenciāls BPG pircējs jau pirms vairākiem gadiem.

BPG savulaik izveidoja nekustamo īpašumu attīstītājs Grove Invest, kura valde apgalvo, ka līdz bankrotam BPG esot novedušas SEB darbības, un iesniedza tiesā prasību piedzīt no Igaunijas SEB bankas un SEB Liising 96 miljonus eiro (67 miljonus latu).

SEB apsūdzības uzskata par nepamatotām, savukārt tās līzinga uzņēmums, kas savulaik bija finansējis investīcijas BPG desmitiem miljonu igauņu kronu apmērā, iepriekš pret Grove Invest iesniedza 65 miljonu igauņu kronu (2,9 miljonu latu) prasību.

Tiesa vēl nav pieņēmusi spriedumus šajās lietās.

Vēstīts, ka finanšu problēmas ir arī Grove Invest, jo grupas bijušais īpašnieks nekustamo īpašumu uzņēmējs Pjotrs Sedins vairākās Igaunijas bankās savulaik saņēmis lielus kredītus, taču viņam radušās grūtības ar to atmaksu.

Dalies ar šo rakstu