Latvijas Finieris Iekārtu rūpnīca perspektīvā plāno būvēt jaunu ražošanas cehu

2017. gada 31. augusts plkst. 14:03
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vērienīgāki pasūtījumi Iekārtu rūpnīcai pērn ļāvuši palielināt apgrozījumu par teju 43% salīdzinājumā ar 2015. gadu; perspektīvā plāno būvēt jaunu ražošanas cehu

AS Latvijas Finieris Iekārtu rūpnīca direktors Māris Bumbieris atzīst, ka pērn ir sasniegta augstākā neto apgrozījuma latiņa rūpnīcas vēsturē. «Pieaugumu izdevās sasniegt, pateicoties sekmīgam darbam gan ārējā tirgū, gan arī ražojot un sniedzot pakalpojumus Latvijas Finierim,» viņš skaidro. Pērn rūpnīcas piegādes pircējiem ārpus Latvijas Finiera pārsniegušas piecu milj. eiro apmēru. «Tās lielākoties ir piegādes Skandināvijas pasūtītājiem, kas liecina par lielāku uzticību no ārvalstu klientiem,» norāda rūpnīcas direktors. Lielākoties ārvalstu pircējiem ir piegādāti nevis vienkārši mehānismi vai metālapstrādes detaļas, bet gan pilnībā nokomplektētas, pārbaudītas dažādas sarežģītības pakāpes kokapstrādes iekārtas.

«Faktiski esam daļa no Skandināvijas mašīnbūves iekārtu ražotāju klastera. Ir sasniegts līmenis, kad sadarbības partneri jautā Iekārtu rūpnīcas pārstāvju viedokli dažādu tehnoloģisko jautājumu risināšanā. Varam justies kā līdzvērtīgs lielo kokapstrādes iekārtu izgatavotāju stratēģiskais atbalsts,» uzsver M. Bumbieris. Laiki, kad viens ražotājs ražoja pilnīgi visu, ir pagājuši, viņš saka, tāpēc lielu un sarežģītu projektu realizācijā visbiežāk iesaistās dažādi ražotāji no vairākām valstīm. «Mums tā ir ne tikai iespēja konstruktoru birojā apkalpot lielāku pasūtījumu apjomu un palielināt sadarbības apmērus, bet vienlaicīgi palielināt arī pašiem savu kompetenci,» uzsver M. Bumbieris. Tehnoloģiskais aprīkojums, kā arī inženiertehniskais un konstruktoru personāls dod iespēju īstenot teju vai jebkuru ideju. «Saražot jau nav grūti, taču uzsvars arvien vairāk tiek likts uz komplicētiem uzdevumiem, kur vispirms ir nepieciešama profesionāla ideja,» viņš stāsta, uzsverot, ka lielākoties tās ir kokapstrādei paredzētas iekārtas.

Rūpnīca ir sekmīgi īstenojusi pasūtījums arī citiem kokrūpniekiem tepat Latvijā, piemēram, vienam no zāģētās produkcijas ražošanas līderiem – SIA Kurekss veikta baļķu šķirošanas līnijas modernizācija, tāpat sniegti pakalpojumi kokskaidu plātņu ražotājam SIA Kronospan Riga u.c.

Tuvāko trīs gadu perspektīvā ir jauna ražošanas ceha izveide, jo pašreizējās telpas tālāku paplašināšanos īstenot neļauj. «Teritorija dod iespēju uzbūvēt jaunu metālapstrādes korpusu. Investīcijas lēšam aptuveni viena milj. eiro apmērā, taču vēl papildus resursi būs nepieciešami iekārtu iegādei,» stāsta M. Bumbieris. Savukārt A. Veitmans atzīst, ka šī iecere ir iekļauta koncerna nākamo triju gadu attīstības plānā. Jāatgādina, ka iepriekšējās būtiskās investīcijas (ap vienu miljonu eiro) ražošanas tehnoloģiskajās iekārtās tika veiktas 2015. gadā, piesaistot ES struktūrfondu līdzfinansējumu. «Šie ieguldījumi jaunās iekārtās ir apgūti,» norāda M. Bumbieris.

Pašlaik rūpnīca kopumā nodarbina 210 strādājošo, no kuriem 145 darbojas tieši ar iekārtu projektēšanu, ražošanu, montāžu un servisa apkalpošanu.

Visu rakstu Sasniedz augstāko latiņu uzņēmuma vēsturē lasiet 31. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām