Latvijas Finieris Igaunijā ieguldīs 17 miljonus eiro

2011. gada 27. maijs plkst. 17:21
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Latvijas Finieris ir nodibinājis meitas uzņēmumu Igaunijā Kohila Vineer, kas no uzņēmuma SEB Liising iegādājās Kohilas bērza pārstrādes rūpnīcas aktīvus (nekustamo īpašumu un iekārtas).

Tā norādīts uzņēmuma informācijā.

Igaunijas rūpnīcas darbība tika apturēta 2008. gadā. Pirkuma mērķis ir atjaunot rūpnīcas darbu jaunā kvalitātē, izmantojot pieejamos koksnes resursus, un triju gadu laikā nodrošināt darbavietas aptuveni 70 vietējiem iedzīvotājiem.

Rūpnīcu plānots rekonstruēt, lai tā atbilstu jaunākajiem tehnoloģiju standartiem un ražotu augstvērtīgu produkciju, ekonomējot koksnes un energoresursus. Darbam rūpnīcā būs nepieciešami augsti kvalificēti darbinieki, tāpēc svarīga būs personāla sagatavošana un apmācība. Kopējās investīcijas triju gadu laikā sasniegs 17 miljonus eiro. Šā projekta īstenošana būs izdevīga produktu attīstībā arī Latvijas Finierim – esošajām piecām rūpnīcām Latvijā un rūpnīcai Lietuvā pievienosies arī rūpnīcai Igaunijā, tādējādi stiprinot Baltijas reģiona bērza resursu pārstrādi augstvērtīgā produkcijā.

«Pārnesot labo pieredzi arī uz Igauniju, Latvijas Finierim ir iespēja spēcināt uzņēmumu kā vadošo bērza saplākšņa ražotāju Baltijas mērogā un sekmīgāk pārstāvēt Igaunijas, Lietuvas un Latvijas kopējās intereses pasaules tirgū,» uzsver Latvijas Finieris valdes priekšsēdētājs Uldis Biķis.

«Neskatoties uz vispārējo tendenci atgūties no ekonomiskās krīzes, Kohilas bezdarba līmenis joprojām saglabājas augsts. Ir jānovērtē investīciju projekta lielā nozīme vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldībai,» tā Argo Luiks (Argo Luik), Kohilas pašvaldības vadītāja vietnieks.

«Šis darījums ir būtisks Igaunijas kokrūpniecībai un Kohilas ekonomiskajai attīstībai, un mēs priecājamies, ka pircējs atdzīvinās ražošanu,» norādīja SEB Liising pārstāvis Ainars Leppanens (Ainar Leppänen).

Igaunijas meža īpašniekiem būs iespēja uzsākt ilgtermiņa sadarbību, atjaunojot bērza koksnes sortimenta pārdošanu. Turklāt bērza pārstrādei notiekot reģionā uz vietas, tiks ražots augstas kvalitātes finieris un vēlāk arī saplāksnis, kas ir konkurētspējīgs produkts pasaules tirgū.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām