Latvijas Finieris paplašina valdes sastāvu

2017. gada 23. maijs plkst. 13:31
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Bērza saplākšņa produktu ražošanas a/s Latvijas Finieris valdē turpmāk strādās arī rūpnīcas Lignums direktors Māris Būmanis, nolemts uzņēmuma akcionāru sapulcē.

M. Būmanis valdē būs atbildīgs par produktu attīstības padomi. A/s Latvijas Finieris valdē pašlaik bija pieci locekļi – valdes priekssēdētājs Jānis Ciems, valdes locekļi – Indulis Kovisārs, Mārtiņš Lācis, Pauls Ābele un Aigars Veitmans.

Padomes loceklim Andrim Pucēnam dodoties pensijā, no četriem līdz trim samazināts a/ Latvijas Finieris padomes locekļu skaits. Uzņēmuma padomē kā priekssēdētājs turpina strādāt Uldis Biķis, Juris Matvejs – priekšsēdētāja vietnieks un padomes loceklis – Jānis Staris, liecina uzņēmuma informācija.

Koncerns Latvijas Finieris 2016. gadā sasniedza 213,4 milj. eiro apgrozījumu, kas ir par 9% vairāk, nekā 2015. gadā, savukārt pārdotais bērza saplākšņa apjoms pieauga līdz 260 000 m3. Tie ir līdz šim augstākie rādītāji uzņēmuma vēsturē. Pateicoties iepriekšējos gados veiktajām investīcijām ražošanas jaudu palielināšanā, arī šogad Latvijas Finieris apgrozījuma pieaugums tiek prognozēts aptuveni 10% apmērā.

Līdzīgi kā pērn, produktu realizācijā tiks stiprinātas pozīcijas Eiropas kontinentā, kā arī turpināsies jaunu sadarbības partneru meklējumi citās pasaules daļās.
Uzņemumam, stabili attīstoties, tiek turpināta pirms sešiem gadiem iesāktā atalgojuma pieauguma politika. Tās mērķis - kopsolī ar uzņēmuma produktivitātes kāpināšanu darbinieku pirktspēju pakāpeniski pielīdzināt Ziemeļeiropas valstu rādītājiem, līdz 2020. gadam darba samaksu palielinot vidēji par 6-9% gadā. Latvijas Finieris ir drošs par nākotni, tāpēc 2016. gadā vidējais atalgojums uzņēmumā palielināts par 7%, vidējai bruto darba algai sasniedzot 1244 eiro. Sekojot iesāktajam kursam, šogad atalgojuma pieauguma mērķis ir 8%. Jāatzīmē, ka koncernam attīstoties, katru gadu palielinās arī nodokļos samaksātā summa, kas 2016. gadā Latvijā vien sasniegusi 20 miljonus eiro. No tiem darbaspēka nodokļos samaksāts 16,1 miljons eiro, pārējos nodokļos 1,6 miljoni eiro, bet kā obligātā iepirkuma komponente (OIK) pērn samaksāti 2,2 miljoni eiro, norādīts uzņēmuma informācijā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām