Latvijas finieris uzsāk ražošanu Igaunijā

2012. gada 09. novembris plkst. 7:50
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Igaunijā darbu sāk a/s Latvijas finieris meitaskompānija OU Kohila Vineer: 20 milj. eiro vērta bērza finiera ražotne - otrā ārpus Latvijas.

Tādējādi līdzās trīs bērza saplākšņa ražotnēm Latvijā - a/s Latvijas finieris — Lignums un Furnieris, kā arī RSEZ SIA Verems un Lietuvā 2008. gada novembrī atklātajai ražotnei Ukmerģē, UAB Likmere, pievienojusies nu jau piektā ražotne.

«Ražotne ir aprīkota ar šobrīd labāko piejamo bērza finiera ražošanas tehnoloģiju un var darboties pusautomātiskā režīmā,» stāsta a/s Latvijas finieris padomes priekšsēdētājs Juris Biķis.

Viņš atgādina, ka ražotne Igaunijā ir radīta uz 2011. gada maijā no SEB Liising iegādātās nestrādājošās ražotnes Kohilā aktīviem. «Lai varētu veikt kvalitatīvu bērza pārstrādi, ir nomainītas ražošanas iekārtas, līdzās esošajai ražotnes ēkai uzbūvēta vēl viena, lai varētu nodrošināt atbilstošu ražošanas procesu,» skaidro J. Biķis.

Viņš norāda, ka kopumā meitaskompānijā Igaunijā tiks investēti 20 milj. eiro. Tā kā ražotnē ir jaunākās paaudzes tehnoloģiskās iekārtas, tad tai būšot visaugstākā darba ražība. Uzstādītās tehnoloģijas ļauj iegūt arī izcilus produktivitātes rādītājus, viena tehnoloģiskā darbinieka saražotās produkcijas vērtībai pārsniedzot 200 000 eiro gadā, izcilo efektivizācijas līmeni rāda J. Biķis. Maksimāli iespējamais darbinieku skaits Igaunijā varētu sasniegt 70, tomēr tas atkarīgs no pasūtījumu apjoma.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām