Latvijas hokejistu atbalstītais uzņēmums plāno ražot 50 tonnas slieku gadā

2013. gada 11. aprīlis plkst. 9:38
Autors: Nozare.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijā pazīstamiem hokejistiem daļēji piederošais Mālpils biotehnoloģiju centrs (MBC) tuvāko divu gadu laikā plāno attīstīt ražotni, lai viena gada laikā varētu saražot ap 50 tonnām slieku, stāsta MBC valdes loceklis un Latvijas Slieku audzētāju asociācijas prezidents Rihards Pulturs. Pulturs skaidroja, ka tāds ir apjoms, kas nepieciešams, lai būtu vispār vērts attīstīt eksportspējīgu ražotni. Lai to būtu iespējams sasniegt, ir nepieciešami aptuveni trīs miljoni eiro (2 108 412 latu), ko plānots piesaistīt kā kredītlīdzekļus no bankas vai līdzekļus no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Tāpat plānots palielināt ražošanas kapacitāti organiskās mēslošanas līdzekļa jeb vermikomposta ražošanai. «Ja patlaban eksperimentālā formā viena mēneša laikā ir iespējams saražot ap 50 kubikmetriem vermikomposta, tad jau 2014.gada pavasarī plānots ražot vismaz trīs reizes vairāk, lai gada laikā varētu saražot vismaz 2000 kubikmetru organiskās mēslošanas līdzekļa, kas tiek iegūts no sliekām,» skaidroja Pulturs.

Nākamā gada pavasarī uzņēmums iecerējis sākt produkcijas eksportu. Sākumā plānots apgūt Skandināvijas valstis, un, ja projekts attīstīsies veiksmīgi, laika gaitā tiks mēģināts apgūt arī Centrāleiropas valstis, Arābu valstis, iespējams, pat Āfrikas kontinenta valstis. Aptuveni piecu gadu laikā plānots palielināt vermikomposta ražošanas kapacitāti līdz 10 000 kubikmetru gadā.

Jau ziņots, ka Mālpilī tiek veidots biotehnoloģiju centrs, kur vairāk nekā trīs hektāru platībā tiks izveidotas siltumnīcas un ražotnes, kurās pētīs dažādus netradicionālus lauksaimniecības saimniekošanas veidus. To plānots īstenot piecu gadu laikā.

Topošais slieku audzēšanas centrs atrodas bijušajās cūku fermas telpās, kurā jau patlaban tiek audzētas sliekas. Kopējās biotehnoloģijas centra izmaksas ir apmēram septiņi miljoni latu, no kā lielākā daļa būs Eiropas Savienības līdzfinansējums, kā arī Zviedrijas ieinteresētu biznesa investoru atbalsts.

Projektā ar apmēram 300 000 latu piedalīsies arī hokejisti Jānis Sprukts, Oļegs Sorokins, Edgars Masaļskis un Mārtiņš Cipulis. Šos līdzekļus plānots atpelnīt četru līdz piecu gadu laikā.

Dalies ar šo rakstu