Latvijas jaunuzņēmumi uzvar starptautiskā konkursā

2017. gada 22. marts plkst. 9:07
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Start-up
Dalies ar šo rakstu

World Summit Award konkursā izvēlēti 40 izcili mobilie risinājumi no visām ANO valstīm, kas atlasīti no 451 nominētā darba; uzvarētāju vidū ir inovatīvi risinājumi no dažādām valstīm, tostarp divi no Latvijas – Overly un 4SmartStreets.

Latvijas jaunuzņēmums Overly pirms 12. Saeimas vēlēšanām radīja papildinātās realitātes lietotni. Risinājums piedalījās World Summit Award konkursā kategorijā «Valdība un iedzīvotāju iesaiste» un kļuva par vienu no četrdesmit uzvarētājiem.

«Projekts «Pilna bilde» bija ļoti interesants gan kā tehnisks risinājums, gan kā sava veida mudinājums sabiedrībai vairāk sekot līdzi vēlēšanu gaitai un pārbaudīt politiķu sacīto,» saka Gatis Zvejnieks, Overly līdzdibinātājs. Otrs Overly dibinātājs Ainārs Kļaviņš piebilst, ka ir svarīgi nest Latvijas vārdu pasaulē un patīkami, ka viņu risinājums atzīts starp labākajiem. «Ceru, ka šie panākumi iedvesmos inovatīvu darbu izstrādātājus visā Latvijā – Overly ir pierādījums, ka, lai sasniegtu panākumus, nav jāsāk ar miljonu. Galvenais ir ideja un darbs!» tā viņš.

«Brīdī, kad saņem šāda līmeņa atzinību, prātā iešaujas muļķīga doma, ka nu beidzot mums zvanīs un piedāvās savest kārtībā ēklases un ēveselības. Mēs taču esam pierādījuši, ko var paveikt ar gandrīz nekādiem līdzekļiem. Nezvanīs. Tāpēc īstā balva ir tas, ka šo darbu nu pamanīs arī citās valstīs un tā iedvesmos citus jaunos un darīt gribošos,» norāda Voldemārs Dūdums, «Pilna bilde» radošās daļas vadītājs.

Šajā pašā konkursā panākumus guva vēl viens risinājums no Latvijas – 4SmartStreets. Šis jaunuzņēmums ieguva balvu kategorijā «Viedie norēķini un urbanizācija». 4SmartStreets satiksmes datu pakalpojums nodrošina klientu ar precīziem datiem par velosipēdistu, gājēju un/vai auto satiksmes blīvumu konkrētā vietā. Dati ir pieejami tiešsaistē, un to var pierādīt ar video. Kameru uzņemtie video dati tiek apstrādāti, izmantojot mākslīgā intelekta tehnoloģiju, kas ļauj atklāt un analizēt kustīgus objektus ar augstu precizitāti.

World Summit Award ir starptautiska iniciatīva ANO Pasaules informācijas sabiedrības samita ietvaros. Šī ir vienīgā starptautiskā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju balva pasaulē, kas aptver mobilo risinājumu izstrādātājus vairāk nekā 178 valstīs.

World Summit Award uzvarētājus divos demokrātiskos raundos izvēlēja starptautiska informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistu žūrija. Katra ANO dalībvalsts varēja pieteikt vienu produktu katrā kategorijā. Tādējādi nomināciju veido uzvarētāju sākotnējā atlase valsts līmenī, kam seko starptautiskās žūrijas vērtējums.

Dalies ar šo rakstu