Atpūta

Latvijas komanda uzvar prestižajā Saporo Starptautiskajā sniega skulptūru festivālā

Lelde Petrāne, 09.02.2016

Jaunākais izdevums

No 4. līdz 8. februārim Japānas pilsētā Saporo notiekošajā sniega un ledus skulptūru festivālā, kas norisinās jau 67. reizi un ir viens no senākajiem un prestižākajiem šāda veida festivāliem pasaulē, Latvijas komanda ieguvusi galveno balvu, informēja Latvijas vēstniecība Japānā.

Latviešu mākslinieki no Jelgavas – Kārlis Īle, Maija Puncule un Mintauts Buškevics – šo balvu izcīnīja 12 mākslinieku komandu konkurencē no visas pasaules. Mākslinieku dalību festivālā atbalstīja Latvijas vēstniecība Japānā, Latvijas goda konsuls Asahikavā Jošikazu Inošita un Higašikavas pilsētas dome.

Mākslinieku veidotā skulptūra Tilts savieno divas pasaules – vīrišķo un sievišķo, kas katra pati par sevi šķiet neatkarīga un pašpietiekama, taču patiesībā tās ir tikai puses no kaut kā lielāka un pilnīgāka. Eksistēt tās var tikai kopā. Skulptūra veidota lakoniskā stilā, uzsverot formu tīrību un domas skaidrību.

Latvijas mākslinieki Saporo sniega skulptūru konkursā bija aicināti piedalīties pirmo reizi, šo godu izpelnoties, pateicoties saviem pēdējo gadu panākumiem vairākos lielos starptautiskos konkursos. Festivālā, kurā aicinātas piedalīties stiprākās mākslinieku komandas no visas pasaules, apskatāmas vairāk nekā 200 sniega un ledus skulptūras. Šogad prognozētais festivāla apmeklētāju skaits ir vairāk nekā 2 miljoni.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasta salā Jelgavā jau otro dienu smilšu skulptūru festivāla Summer Signs’16 konkursa dalībnieki, bruņojušies ar dažāda izmēra lāpstām un lāpstiņām, grābekļiem, birstēm, rīvēm, pat ķemmēm un švammēm, pārvērš smilšu kaudzes visiem atpazīstamos tēlos.

Darbs pie skulptūru veidošanas turpināsies līdz 10. jūnijam, pēc tam tos izvērtēs kompetenta žūrija, kas arī noteiks konkursa uzvarētājus.

Jelgavā Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Summer Signs notiks jau desmito reizi. Šogad skices un pieteikumi tika saņemti no 48 tēlniekiem, un no tiem tika izvēlēti 15. Festivālā tēma ir Āfrika un tajā kopumā piedalās 20 mākslinieki no 10 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Ukrainas, Nīderlandes, Lielbritānijas, Bulgārijas, Portugāles, Turcijas un Krievijas.

Šogad būs apskatāma festivāla vēsturē lielākā skulptūra, kas ir vairāk nekā 6 metru augsta un 20 metru plata. Apjomīgās demo skulptūras Valdnieki galvenais mākslinieks ir Kārlis Īle, kura vadībā strādāja skulptoru komanda –Maija Puncule, Ainars Zingniks un Eda Kaytan no Turcijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

FOTO: Latvijai sudrabs 11. Starptautiskajā Smilšu skulptūru festivālā

Zane Atlāce - Bistere, 09.06.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starptautiskajā Smilšu skulptūru festivālā Summer Signs Jelgavā Latvijas pārstāvis Kārlis Īle ieguvis otro vietu par skulptūru Vientuļā lelle, informē Jelgavas pašvaldības pārstāve Diāna Mamedova.

Pirmo vietu festivālā par skulptūru Draudzība ieguva Lietuvas pārstāvies Martins Gauba. Trešo vietu par skulptūru Aktrise ieguva Krievijas pārstāvis Aleksandrs Skarednovs.

Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 17 profesionālus tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Bulgārijas, Portugāles, Francijas un Krievijas. Festivāla tēma ir veltīta teātrim, ko mākslinieki savos darbos atklāj dažādās interpretācijās. Skulptūru tapšanai kopumā tika izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem būs atvērts 10. un 11.jūnijā.

Komentāri

Pievienot komentāru