Latvijas Krājbanka aprūpēs Dzirnavu ielas graustu

2011. gada 01. marts plkst. 17:31
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Ēkas līdzšinējie īpašnieki SIA „Nekustamo īpašumu projektu attīstības centrs” visas pilnvaras attiecībā uz būves tālāko izmantošanu plāno nodot a/s„Latvijas Krājbanka.

Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs O. Burovs informēja, ka Īpašuma departaments uzdevis ēkas īpašniekiem līdz 15. martam izvest no ēkas sabrukušās būvkonstrukcijas un būvgružus un, piesaistot būvkonstruktoru, izveidot projektu ēkas konstrukciju nostiprināšanai, kas jāiesniedz Īpašuma departamentā.

Pašvaldība arī noteikusi, ka īpašniekiem trīs mēnešu laikā jānodrošina ēkas konservācijas darbi, jāierīko pagaidu jumta segums, jāpārsedz ēkas fasāde ar dekoratīvo pārsegu un jānorobežo ēka pagalma daļā, lai izslēgtu iekļūšanas iespējas tajā. Ja domes lēmumā uzdotie darbi netiks veikti noteiktajos termiņos, Īpašuma departaments nodrošinās ēkas piespiedu sakārtošanu, un iztērētie līdzekļi tiks piedzīti no īpašnieka Administratīvā procesa likumā paredzētajā kārtībā.

a/s Latvijas Krājbanka valdes priekšsēdētājs Ivars Priedītis informēja, ka Latvijas Krājbanka plāno ēku nekavējoties rekonstruēt, un atjaunotos dzīvokļus pēc iespējas ātrāk realizēt tirgū.

Trīsstāvu būve ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tā atrodas Rīgas vēsturiskā centra un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsargājamā zonā. Šobrīd ēka ir bīstamā avārijas stāvoklī, tai ir iebrukuši otrā un trešā stāva pārsegumi, daļēji sagruvušas sienas un vietām ēkai trūkst jumta seguma, kas bojā būves nesošās konstrukcijas. Ēka atrodas pašā centrā, ielas malā ar dzīvu gājēju un automašīnu satiksmi un apdraud cilvēku drošību.

Dalies ar šo rakstu