Latvijas kredītņēmēju asociācija aicina nepirkt dāvanas kredītā

2017. gada 15. decembris plkst. 9:46
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Ziemassvētku dāvanu pirkšanas laikā ar aicinājumu Nepērc dāvanu kredītā! pie iedzīvotājiem vēršas Latvijas kredītņēmēju asociācija, atgādinot, ka pēc svētkiem, kad pārlieku viegli pieejamie kredīti būs jāsāk atdot, būs simtiem, pat tūkstošiem cilvēku, kuri to nespēs izdarīt un iedzīvotāju grimšana parādu purvā turpināsies.

Dati liecina, ka 2016. gadā Latvijā uz kopumā 800 tūkstošiem strādājošo tika izsniegts 1 miljons 850 tūkstoši ātro kredītu par kopējo summu vairāk nekā 540 miljoni eiro. 2017. gads turpinās un dati par šogad izsniegtajiem kredītiem nav apkopoti, taču ir pamats uzskatīt, ka situācija ir līdzīga un grimšana parādos turpināsies.

«Ja zinām, ka pie tiesu izpildītājiem aktīvā piedziņā ir lietas par 5,5 miljardiem eiro un katru gadu nebanku sektors kredītos izsniedz ap 500 miljoniem jeb pusmiljardu eiro, ir skaidrs, ka situācija ir dramatiska. Turklāt netiek darīts nekas, lai to uzlabotu,» teic Latvijas kredītņēmēju asociācijas valdes loceklis Aivars Rudi.

«Ja oficiāli jau tagad 40% strādājošo pelna minimālo algu, kas nav pietiekama ne rēķinu nomaksai, ne pilnvērtīgai pārtikai, nav nekāda pamata uzskatīt, ka cilvēks spēs pildīt vēl papildus saistības. Viss liecina, ka lielai daļai iedzīvotāju janvāris nāks ar smagām «paģirām», jo būs jāsāk atdot ātrajos kredītos dāvanām paņemtā nauda, bet, kur to ņemt – daudziem, visticamāk, skaidrības nebūs, » prognozē A. Rudi.

Dalies ar šo rakstu