Latvijas kuģniecība noliedz VSAA apsūdzības par izvairīšanos no nodokļiem

2011. gada 02. maijs plkst. 20:11
Autors: Jana Gavare
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Akciju sabiedrība Latvijas kuģniecība (LK) kategoriski noliedz tās akcionāra, Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA), apsūdzības par izvairīšanos no nodokļiem.

Db.lv jau ziņoja, ka VSAA nosūtījusi iesniegumu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei, Valsts ieņēmumu dienestam un Ģenerālprokuratūrai, aicinot izvērtēt iespējamo krāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas LK. Šodien ir arī apturēta tirdzniecība ar LK akcijām.

«Pēc vairāku gadu nesaimnieciskas darbības, LK pašlaik tiek vadīta atbildīgi un atbilstoši tirgus situācijai, tādēļ LK kategoriski noliedz VSAA vārdā izteiktos pārmetumus,» pauž uzņēmums.

LK informē, ka trīs ceturtdaļas esošo fraktu nomas līgumu ir noslēgti uzņēmuma iepriekšējās vadības darbības laikā. VSAA pārstāve uzņēmuma padomē šobrīd ir Olga Pētersone, kas šo amatu ieņēma arī iepriekšējās vadības laikā, kad tika slēgti fraktu nomas līgumi. Līdz ar to plašāka informācija par ekonomiskajiem apsvērumiem, slēdzot līgumus, ir pieejama O. Pētersonei.
Uzņēmuma akcionāri darbam LK valdē ir iecēluši pieredzējušus kuģniecības biznesa ekspertus. Valdes priekšsēdētājam Polam Tomasam (Paul Thomas) ir vairāk nekā divdesmit gadu pieredze kuģošanas nozarē, vadot Vitol grupas pasaules kuģošanas sektoru. Valdes loceklis Maikls Kings (Michael King) savā iepriekšējā profesionālajā karjerā ir vadījis operācijas ar 100 kuģiem, piecas reizes lielāku floti, kāda ir LK. Valdes loceklis Kristofers Kernons (Christopher Kernon) iepriekš ir strādājis tādos starptautiskās kuģošanas tirgos kā Singapūra, Austrālija un Jaunzēlande.

«Uzņēmuma jaunā valde, pieņemot lēmumus par jaunu fraktu nomu, ņem vērā tirgus situāciju un atbilstošo cenu piedāvājumu, ievērojot visu akcionāru intereses. Vadības prioritāte ir reiz lepnā Latvijas uzņēmuma finansiālā atveseļošana un sagatavošana ilgtspējīgai nākotnei,» apgalvo LK

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām