Latvijas kuģniecība ūdenī nolaiž desmito jaunbūvēto tankkuģi

2007. gada 18. jūlijs plkst. 13:50
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Trešdien, 2007. gada 18.jūlijā, Korejas kuģubūves rūpnīcā Hyundai Mipo Dockyard Co. Ltd. norisinās trešā no kopumā četriem AS Latvijas kuģniecība (LK) rūpnīcai pasūtīto tankkuģu jaunbūvju svinīga saņemšanas un vārda Kazdanga došanas ceremonija.

Savukārt 14.jūlijā Horvātijas kuģu būves rūpnīcā 3.Maj notika septītā no kopumā desmit pasūtīto tankkuģu jaunbūvju vārda Piltene došanas un ūdenī laišanas ceremonija, Db.lv informēja AS Latvijas kuģniecība Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Marita Ozoliņa-Tumanovska.

Jau par tradīciju ir kļuvusi Latvijas novadu un pagastu nosaukumu piešķiršana LK kuģu jaunbūvēm. Arī šoreiz abi tankkuģi ir ieguvuši labskanīgos Kazdangas un Piltenes vārdus. Par kuģu krustmātēm LK aicinājusi minēto pagastu padomju pārstāves Birutu Konrādi un Olitu Doniņu.

Kopš 2006. gada vasaras LK kopumā saņēmusi jau astoņas tankkuģu jaunbūves, tādējādi šobrīd LK floti veido 31 tankkuģis, 2 gāzvedējkuģi, 5 refrižeratorkuģi un 1 sauskravu kuģis, kā arī trīs laika nomā paņemti citiem īpašniekiem piederoši tankkuģi Blue Star, Green Star un Maria M.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām