Latvijas kuģniecības flotē klāt nāk tankkuģis Zemgale

2011. gada 01. augusts plkst. 15:49
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Latvijas kuģniecības (LK) flote ir papildināta ar jaunu Korejas kuģubūves rūpnīcā Hyndai Mipo Dockyard Co ražotu tankkuģi Zemgale. Līdz ar to  ir noslēgusies tankkuģu flotes atjaunošanas programmas pirmā fāze.

«Zemgale» ir šovasar otrais saņemtais tankkuģis LK flotē. Jaunā tankkuģa kravnesība ir 52 tūkstoši tonnu, un tas ir paredzēts naftas un ķīmisko kravu pārvadāšanai jūrās un okeānos, tai skaitā arī aizsalstošās ūdens tilpnēs.

«Mūsu nozarē galvenā ir spēja konkurēt pasaules mērogā, tādēļ flote ir pastāvīgi jāuzlabo,» uzsver LK valdes priekšsēdētājs Pols Tomass (Paul Thomas).

Jaunais tankeris tāpat kā tā mēnesi vecākais radinieks «Latgale» ir nodēvēts Latvijas novadu vārdā. Latvijas apdzīvoto vietu un reģionu vārdu došana kuģiem ir sena Latvijas kuģniecības tradīcija, un LK flotē ir tankeri ar vārdiem «Kuldīga», «Jūrkalne», «Ainaži», «Salacgrīva», «Kolka» un citi, pavēstīja LK preses sekretāre Elīna Dobulāne.

LK sešu gadu laikā ir samazinājusi flotes vidējo vecumu no 17,5 gadiem līdz 5 gadiem.

Šobrīd LK pieder 20 mūsdienu prasībām atbilstoši kuģi. Kopumā uzņēmuma komerciālajā vadībā esošajā flotē ir 22 tankkuģi, jo LK ekspluatē arī divus citiem īpašniekiem piederošos kuģus. Tankkuģu flotes atjaunošanas programma paredz veidot jaunāku un ekonomiski izdevīgāku floti. Šobrīd LK strādā vairāk nekā tūkstotis jūrnieku no Latvijas.

Dalies ar šo rakstu