Latvijas mūzikas straumēšanas serviss Streamus plāno iekarot pasauli

2013. gada 08. augusts plkst. 9:20
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Darbību sācis pirmais nacionālais mūzikas straumēšanas serviss Streamus, kas sniedz iespēju datorā vai mobilajā telefonā klausīties mūziku. Streamus arī piedāvā plašu Latvijas mūziķu dziesmu katalogu, kā arī pasaules, tostarp NVS valstu mūzikas ierakstus.

Streamus tapis ar Tele2 līdzdalību un ar tā starpniecību mūziku iespējams klausīties datorā, apmeklējot interneta vietni streamus.lv vai lejupielādējot straumēšanas pakalpojuma aplikāciju viedtālrunī. Sākotnēji lietojumprogramma būs pieejama Android ierīcēm, bet drīzumā paredzēts arī iPhone atbalsts. Reģistrējoties ar savu numuru, Tele2 klienti pakalpojumu varēs mēnesi izmantot bez maksas, tāpat uzņēmuma klientiem tiks piedāvāti tarifu plāni, kuros integrēta Streamus lietošana.

Pakalpojuma izstrādātāji norāda, ka ir noslēgti līgumi ar pasaulē lielāko mūzikas izdevēju Universal Music Group un citām pasaules mēroga ierakstu kompānijām, tādējādi Streamus lietotājiem sniedzot iespēju klausīties vairākus miljonus dziesmu – gan, piemēram, agrīnos The Rolling Stones albumus, gan jaunākos Lady Gaga, Lana Del Ray, U2, Metallica u. c. mūziķu. Tāpat ir noslēgta sadarbība ar teju visiem Latvijas populārāko mūziķu izdevējiem.

Mūzikas straumēšanas serviss Streamus radīts, sadarbojoties Latvijas uzņēmumam Music Online un mobilo sakaru operatoram Tele2. Servisa izstrādē piedalās arī igauņu speciālisti, kuri savulaik iesaistījās pasaulē plaši izmantotās programmas Skype izveidē.

Music Online izpilddirektors Kārlis Būmeisters norāda, ka tiks turpināta pakalpojuma attīstība, piedāvājot jaunas iespējas un papildinot mūzikas katalogu. Viņš arī uzsver, ka Streamus radītāji priecāšoties par lietotāju atsauksmēm un ierosinājumiem, kas palīdzēs ne tikai pilnveidot, bet arī eksportēt servisu. Pēc neilga laika Streamus paredzēts atklāt arī Igaunijā.

Tikmēr Tele2 komercdirektors Jānis Spoģis pauž, ka Streamus apliecina Latvijas iedzīvotāju radošumu uzņēmējdarbībā un spējas radīt konkurētspējīgu analogu pasaulē zināmiem mūzikas straumēšanas servisiem. Tele2 pētījums liecinot, ka 53% iedzīvotāju klausās mūziku mobilajā telefonā, un šo cilvēku skaits tuvāko gadu laikā turpinās pieaugt.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām