Latvijas pārtikas ražotāji atpaliek no Igaunijas un Lietuvas

2017. gada 21. februāris plkst. 13:20
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Par spīti politiskajam populismam, pasaules ekonomika šobrīd attīstās, kas Latvijas uzņēmumiem rada iespējas palielināt eksportu, preses konferencē sacīja AS Swedbank galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Tiesa gan, šobrīd Latvijas pārtikas ražotāju efektivitāte un pelnītspēja atpaliek no Igaunijas un Lietuvas, jo šajās valstīs ir vairāk uzņēmumu, kas gatavi investēt nākamajam lēcienam. Tomēr, pēc viņa teiktā, Latvijas ražotājiem ir labi diversificēts eksports un labas iestrādes dažādos tirgos.

Pērnais gads bija pirmais, kad Latvijas tirdzniecības bilance bija plusos. M. Kazāks uzsver, ka pērn Latvijas eksports ir audzis un pirmo reizi šajā tūkstošgadē ir pozitīva ārējās tirdzniecības bilance, kas liek optimistiski skatīties uz izaugsmi. Tomēr līdz šim pārtikas industrijas eksports lielā mērā bija orientēts uz Krievijas tirgu un šobrīd ir pagājis pārāk īss laiks, lai nozare spētu atrast jaunus tirgus, kuros atgūt zaudēto kritumu. Tomēr tikai ceturtdaļa no krituma ir no 2014.gada noteikto sankciju dēļ – ir vēl citi faktori, kas ietekmēja nozari, piemēram, rubļa devalvācija un NVS valstu pirktspējas mazināšanās.
 

Populārākās ziņas

Nepalaid garām