Latvijas Pasts nomedī Alibabu

2017. gada 23. novembris plkst. 7:48
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Gada laikā Latvijas Pasts kļuvis par pilnvērtīgu e-komercijas giganta Alibaba sadarbības partneri. Šobrīd Latvijas uzņēmums veiksmīgi darbojas kā viens no globālā spēlētāja tranzīta kanāliem uz trešajām valstīm, taču mērķis ir kļūt par preču pārsūtīšanas punktu arī uz Eiropas Savienību.

To sarunā ar Dienas Biznesu norāda VAS Latvijas Pasts (LP) valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns. LP vadītājs atzīmē, ka uzņēmuma darbību patlaban var iedalīt divās daļās. Viena ir tradicionālā, ko visi zina un pie kā visi ir pieraduši, proti, pasta, abonētās preses, pensiju, kā arī eksprespasta piegāde, un daļa no šiem pakalpojumiem tiek sniegta universālā pasta pakalpojuma groza ietvaros.

Savukārt otrā ir iespēju daļa, ko uzņēmums vai nu rada, vai arī nerada. LP sadarbība ar e-komercijas giganta Alibaba grupas uzņēmumu Cainiao, kas grupai nodrošina loģistiku, parāda, ka Latvijas kompānija šādu iespēju ir radījusi. Gada laikā LP kļuvis par pilnvērtīgu sadarbības partneri ar pabeigtu integrāciju datu apmaiņas mehānismos, procedūrās un standartos vienam no lielākajiem pasaules uzņēmumiem šādu sūtījumu segmentā. Tāpat LP veicis integrāciju arī ar trešo valstu kompānijām. Pagaidām gan sūtījumi caur Latviju tiek tālāk piegādāti trešajām valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES), taču LP strādā pie tā, lai tranzīts caur Latviju ietu arī ES valstu virzienā, tādējādi diversificējot preču piegādes kanālus.

Sūtījumu piegādes laiks pasaulē turpina samazināties, norāda M. Vilcāns. Ja vēl pirms dažiem gadiem paciņa no Āzijas uz Eiropu ceļojusi vairākus mēnešus, tad šobrīd tas vairs ir tikai pāris nedēļu jautājums. Alibaba grupa pāris gadu laikā vēlētos sasniegt piegādes ātrumu 70 stundas visā pasaulē, un tranzīta kanāls, kurā ir LP, ir viens no soļiem šajā virzienā, būtiski uzlabojot piegādes laiku.

Visu rakstu Latvijas Pasts nomedī Alibabu lasiet 23. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

FOTO: Jauna modeļa pasta nodaļas izveidē investē nepilnus 30 000 eiro

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām