Nodokļi

Latvijas Pašvaldību savienība satraukusies, ka NĪN atlaidi piešķirs uz pašvaldību rēķina

Gunta Kursiša, 14.11.2012

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Ceram, ka Saeima nāks pretī un palīdzēs ne tikai daudzbērnu ģimenēm, kurām ir nekustamie īpašumi, bet arī tādu pašu attieksmi paudīs ar pret pašvaldībām, lemjot par to, cik daudz iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) nākamgad atvēlēt pašvaldībām,» pauda Latvijas pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Šodien Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē nolēma, ka daudzbērnu ģimenēm atlaide tiks piemērota jau no 2013. gada 1. janvāra. Iepriekš bija lemts, ka piemēros tikai no 2014. gada 1. janvāra, atgādina LPS pārstāvji, norādot, ka «pēdējā brīdī deputāti lēma palielināt maksimālo atvieglojuma summu no 120 uz 300 latiem».

«Lai arī ar pašvaldībām nākamā gada nekustamā īpašuma nodokļa prognozes tika saskaņotas atbilstoši Ministru kabineta iesniegtajam likumprojektam, Latvijas Pašvaldību

savienība šim priekšlikumam piekrita, cerībā, ka arī Saeima centīsies rast kompromisus ar pašvaldībām attiecībā par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes samazinājuma ietekmes kompensēšanu pašvaldībām,» teikts LPS paziņojumā.

Tāpat LPS norāda - dokumenti, kas apliecina tiesības uz šo atvieglojumu, nodokļu maksātājiem būs jāiesniedz pašiem, norādot, ka valsts informācijas sistēmas nespēj nodrošināt šī atvieglojuma piemērošanai nepieciešamo datu savietošanu līdz nākamā taksācijas gada sākumam un paužot cerību, ka līdz 2014. gada pašvaldības šo atvieglojumu varēs piemērot automātiski visiem, kam tas pienāksies.

Komentāri

Pievienot komentāru