Latvijas piens palielinās pamatkapitālu

2011. gada 07. novembris plkst. 13:59
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Topošās piena rūpnīcas attīstītāja SIA Latvijas piens īpašnieki pieņēmuši lēmumu palielināt tā pamatkapitālu līdz Ls 1,157 miljoniem Ls.


Latvijas piena valdes loceklis Raimonds Freimanis norāda, ka uzņēmuma dalībnieki noslēguši pirmo pamatkapitāla palielināšanas kārtu. Līdz ar to patlaban apmaksātais pamatkapitāls ir reģistrēts 506 160 Ls apjomā. Ir reģistrēta nākamā pamatkapitāla palielināšanas kārta un paredzēts, ka šajā kārtā kopējais pamatkapitāla lielums sasniegs 1 157 040 Ls. Visi trīs kooperatīvi precīzi pilda SIA Latvijas piens finansēšanas saistības, kas nodrošina projekta attīstību atbilstoši noteiktajiem termiņiem, skaidro R. Freimanis.

Topošās rūpnīcas būvlaukumā pabeigti darbi pie pamatu un ārējo inženiertīklu izbūves (ūdens, kanalizācija, lietus ūdens kanalizācija, gāzes pievads). Tāpat noslēgts līgums par patstāvīgās elektrības pieslēgumu izbūvi (divas konteinertipa apakšstacijas un divi 10kV kabeļi no pieslēgumu vietām līdz jaunizbūvētajām apakšstacijām), ko plānots izbūvēt līdz gada beigām, informē kompānijas tehniskais direktors Armands Lūsis. Ir uzsākti sienu mūrēšanas, sienu paneļu montāžas darbi un kolonu montāža. Līdz gada beigām plānots izbūvēt sienas un uzlikt jumtu, kā arī pabeigt iekšējo komunikāciju izbūvi pirmajai kārtai. Visus celtniecības darbus plānots pabeigt līdz 2012.gada martam. Šonedēļ Latvijas piens pārstāvji tiksies ar visiem galveno tehnoloģisko iekārtu piegādātājiem no Šveices, Čehijas un Latvijas, ar kuriem pārrunās un saskaņos visas tehniskās nianses pirms iekārtu montāžas. Iekārtu montāžu plānots uzsākt 2012. gada sākumā.

Jāatgādina, ka Latvijas piens īpašnieki ir ap 600 Latvijas zemnieku, kuri apvienojušies kooperatīvos Trikāta KS, Dzēse un Piena partneri. Jaunās piena pārstrādes projekta kopējās plānotās izmaksas ir 10,5 miljoni latu. No kopējās summas kredīts investīcijām ir aptuveni 6,5 miljoni latu, zemnieku pašu ieguldījums 1,275 miljoni latu un ES līdzfinansējums - 2 951 776,80 lati. Vienas dienas laikā rūpnīcā pārstrādās 250 tonnas piena un nodrošinās darbu apmēram 50 cilvēkiem pašā ražotnē.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām