Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijai pievienojas Latakko

2018. gada 06. jūlijs plkst. 14:21
Sadaļa: Vide
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) biedru skaitam pievienojies auto nozares uzņēmums «Latakko». Uzraudzības padomē SIA «Latakko» pārstāvēs tās dibinātājs un īpašnieks Jevgēnijs Kopilkovs.

Šobrīd Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija apvieno četrus riepu tirgotājus – «Latakko», «Laneks riepas», «Autostarts» un «Inter Cars». Tāpat asociācijas biedru sastāvā ir arī ražotāju atbildības sistēma «Latvijas Zaļais punkts», kā arī vides apsaimniekošanas uzņēmums «Eco Baltia vide», kurš pašreiz nodrošina riepu savākšanu un nākotnē plāno atvērt riepu pārstrādes rūpnīcu.

««Latakko» ir svarīgi, lai tirgus ir sakārtots un visi riepu tirgotāji riepu apsaimniekošanu nodrošinātu pēc vienlīdzīgiem noteikumiem, kā arī atbilstoši likuma prasībām. Riepas ir bīstamie atkritumi un visām riepām, kas ievestas valstī, ir jābūt dabas resursu nodokļa sistēmā – importētājam ir jāmaksā pilns nodoklis vai arī jāslēdz līgums ar ražotāja atbildības sistēmu, lai nodrošinātu riepu savākšanu un pārstrādi. Līdz ar to mums bija svarīgi pievienoties LRAA, lai kopā strādātu tirgus sakārtošanas virzienā,» saka J. Kopilkovs.

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas vadītāja Tīna Lūse informē: «Kopumā riepu importa tirgū mūsu biedri pārstāv 50% tirgus, bet savākšanas un apsaimniekošanas tirgū – 40% tirgus. Asociācija darbojas kā platforma gan uzņēmumiem, kuri ieved riepas, gan uzņēmumiem, kas nodrošina to apsaimniekošanu un pārstrādi, lai kopīgiem spēkiem ieviestu gan pašregulācijas mehānismus, gan arī darbotos kā atbildīgs partneris valstij ar mērķi visā nozarē izveidot caurspīdīgu riepu apsaimniekošanas mehānismu.»

Latvijas riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) ir dibināta 2018. gada 27. martā.

Dalies ar šo rakstu