Latvijas saldumu ražotājs TasteCaps! iekaro Baltijas tirgu un mērķē uz Vāciju 

Ekskluzīvu saldumu ražotājs TasteCaps! pamazām iekaro Baltijas valstu tirgu un plāno virzīties uz Vāciju, saka uzņēmuma saimniece Ilze Garanča.

Nozare.lv, 14.3.2013
1/6

Foto: LETA

2010.gadā dibinātais uzņēmums TasteCaps! no dabīgām izejvielām ražo trifeles un cepumus. Līdz šim uzņēmumam izdevies izcīnīt vietu Latvijas tirgū, bet paralēli norit darbs pie pozīciju stiprināšanas Lietuvā un Igaunijā.

Latvijā TasteCaps! saldumi lielākoties nopērkami specializētos Latvijas ražotāju veikalos un dažādos tirdziņos, taču liela daļa produkcijas tiek saražota arī korporatīvajiem klientiem.

Darbojoties vietējā tirgū, Garanča vēlējusies apgūt arī ārvalstu tirgus, sākotnēji mēģinot iekarot Zviedriju. Uzņēmēja pāris reizes viesojusies Zviedrijā un atskārta, ka priekšstats par preces pārdošanu dārgāk eksporta tirgos bijis maldinošs, jo ārvalstīs tomēr esot jāpārdod lētāk. Pērn par TasteCaps! ieinteresējās kāds Zviedrijas investors, kas izteica vēlmi iegādāties uzņēmumu, tomēr piedāvājums tika noraidīts, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un eksporta konsultāciju uzņēmumu GatewayBaltic rīkotajā pasākumu ciklā Eksporta rīti stāstīja Garanča.

Tāpat pērn TasteCaps! sāka eksportu uz Lietuvu, kur ar tirdzniecību veikalos veicās līdzīgi kā Latvijā, jo arī tur ražotāja cena par saldumiem bijusi pārāk augsta un cilvēki nevarējuši atļauties iegādāties. Tāpēc arī kaimiņvalstī TasteCaps! nolēma apkalpot korporatīvos klientus. Līdzīgs darbības modelis tika izvērsts arī Igaunijā, kur TasteCaps! sāka sūtīt saldumus gada nogalē - Ziemassvētku laikā.

Patlaban TasteCaps! mērķis ir iekarot Vāciju, kur, pēc Garančas domām, cilvēki ir maksātspējīgāki, un piegādes šim tirgum ļautu nodrošināt ražošanas apjomu pieaugumu.

Pēc SIA "Firmas.lv" informācijas, SIA Taste Caps! dibināta 2010.gada maijā. Līdz 2012.gada marta uzņēmuma nosaukums bija Ilzes Sweets.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu, un visu daļu īpašniece ir Garanča.

2012.gada apgrozījums bija 36 000 latu, bet peļņa 5500 latu.

2011.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 25 899 lati, bet 2010.gadā - 1763 lati. 2010.gadā uzņēmums nopelnīja 65 latus, bet 2011.gadā - 2213 latus.

No šīs sadaļas

No 2015. gada kvotu sistēma piena nozarē tiks likvidēta....

Rēzeknes gaļas kombināts sācis jauna produkta– zirga gaļas desas Kalnu servelāde ražošanu,...

Zemnieku saimniecība Zeltkalniņi šajā sezonā vairs neaudzēs zaļos zirnīšus, portālu...

Bauskas novada putnu gaļas ražošanas uzņēmuma SIA Lielzeltiņi valdē notikušas izmaiņas,...

Šokolādes trifeļu ražotājs SIA Pure Chocolate 2013. gadu sācis ar logotipa maiņu...

SIA Bātas avots sācis avota ūdens pildīšanu pudelēs un tirdzniecību....

Vācijā lielākā alus kompānija - Bavārijas alus darītava Oettinger - sākusi ražot...

Zivju un vēžveidīgo pārstrādes un konservēšanas uzņēmums SIA Atlanstikstars noslēdzis...

Zirga gaļas skandālā Latvijā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) atbildības nav. Par...

Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) iesnieguma Valsts policija (VP) sākusi pārbaudi...