Latvijas startup dibinātājs: 500 tūkstoši eiro mums ir maza summa

2016. gada 15. decembris plkst. 11:56
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

«Investīcijas vienīgā pievienotā vērtība ir atbildība. Mums ir dots uzticības kredīts pusmiljona eiro apmērā. Tas ir riska kapitāls, viņi zina, ar ko riskē, bet es nebūtu apmierināts, ja mēs nenopietni realizētu šo iespēju,» saka Mikus Opelts, virtuālo tūru tehnoloģiju ražotāja SIA Giraffe360 dibinātājs un vadītājs.

Uzņēmuma nule piesaistītā investīcija 500 tūkstošu eiro apmērā ir viens no šogad apjomīgākajiem publiski zināmajiem investīciju darījumiem startup jomā. Šis finansējums domāts produkta izstrādnei, bet nākamā investīcija plašākiem darbiem pārdošanas jomā gaidāma jau pēc diviem gadiem. Vairāk par investīcijām, startup attīstību Latvijā un to, kāpēc šādu ierīci nav izstrādājis neviens cits fotoaparātu ražotājs, M. Opelts stāsta intervijā DB.

Fragments no intervijas:

Tavs uzņēmums Giraffe360 tikko piesaistīja investīcijas pusmiljona eiro apmērā. Iepriekš publiski vairāk zināms tavs otrs projekts – Skatskat virtuālās tūres. Ar ko īsti nodarbojas Giraffe360?

Ja Skatskat sešus gadus esam nodarbojušies ar interaktīvo tehnoloģiju pakalpojumiem, tad Giraffe360 ir virtuālo tūru tehnoloģija – produkts, kam paši no A līdz Z esam uzbūvējuši tehnoloģiju. Mums ir kamera, programmatūru un bilžu apstrādes sistēma, kas ļauj daudz ātrāk, ērtāk un vienkāršāk radīt virtuālas tūres, jo īpaši – tūres virtuālās realitātes ierīcēm, kas tagad strauji ienāk tirgū. Mēs gribam būt Nr.1 pakalpojums nekustamo īpašumu jomā dzīvokļu dokumentēšanā un filmēšanā.

Kāpēc investīcija nāk no Igaunijas fonda?

Mēs apspriedāmies ar investoriem Latvijā, un galvenā atšķirība ir tā, ka mūsu ambīcijas ir ļoti globālas, un mēs nerunājam par Ņujorku, Tokiju vai Londonu tāpēc, ka tas izklausās stilīgi, bet gan tāpēc, ka nākamo trīs gadu laikā mēs tiešām gribam tur būt. Visi mūsu plāni ir orientēti uz to, lai mēs tur būtu. Es jau esmu Londonā, Ņujorka ir vēl dažu stundu attālumā, un arī Tokija nemaz nav tik tālu. Mūsu investīcijas prasība, ko mēs vēlamies un kā redzam darījuma struktūru, īsti neiet kopā ar to, ko piedāvā vietējais tirgus. Tas ir daudz pragmatiskāks un piezemētāks nekā Igaunijā. Igauņiem ir lielas ambīcijas un vēlme iesaistīties šādā darījumā bija desmit reizes lielāka.

Vai varētu būt arī tā, ka 500 tūkstoši eiro Latvijas investoriem ir samērā liela summa?

Mums tā ir maza summa. Tas ir mūsu inženiertehniskās komandas pusotra gada budžets. Es domāju, ka nauda ir pieejama, vienīgais jautājums – par kādiem nosacījumiem. Nauda nav problēma, problēma ir nosacījumos

Kādi ir tavi nosacījumi?

Mani nosacījumi ir tādi, kā vēlējāmies. Vienīgais, ko es gribu komentēt par šo tēmu, ir tas, ka šis ir convertable note – konvertējamais aizdevums. Tā bija mūsu primārā vēlme. Tas ir aizdevums, kas pie nākamā investīciju raunda tiek konvertēts uzņēmuma kapitāldaļās. Pēc pusotra vai diviem gadiem mums būs nākamā investīciju kārta un tad arī šī 500 tūkstošu eiro investīcija tiks konvertēta kapitāldaļās.

Visu interviju Bizness ir darīšana lasiet 15. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds