Latvijas start-up uzņēmums Silīcija ielejā pretendē uz 12 miljonu dolāru investīcijām

2013. gada 27. februāris plkst. 13:21
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Trīs nedēļu ilgās vizītes laikā Silīcija ielejā Latvijas uzņēmums Booking Group, kas specializējas autonomas pakalpojumu rezervēšanas sniegšanā internetā, prezentējis savu kompāniju vairākiem lieliem riska kapitālistiem un saņēmis viņu atzinumu, ka reāli kompānija var pretendēt uz investīcijām septiņu līdz divpadsmit miljonu ASV dolāru apmērā.

Booking Group dibināta pirms pieciem gadiem, un pašlaik kompānijas mājas lapas autonomas pakalpojumu sniegšanai Economybookings.com un eAvtoprokat.ru darbojas Baltijas valstīs, NVS, Krievijā un Centrāleiropā. Uzņēmumā pašlaik strādā piecdesmit štata darbinieki un 25 ārpakalpojumu sniedzēji, savukārt uzņēmuma īpašnieki Alens Baibekovs un Igors Demčakovs savulaik paši apkalpojuši klientus un iznomājuši automašīnas.

Uzņēmēji pirms pāris nedēļām Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un organizācijas Startup Latvia organizētās misijas Silīcija ielejā ietvaros iemēģināja savus spēkus ASV tehnoloģiju mekā un tur saņēma pozitīvas atsauksmes un riska kapitālistu novērtējumu, ka šāda kompānija varētu cerēt gūt 7- 12 milj. ASV dolāru investīcijas.

«Tomēr mēs nesteidzām uz vietas slēgt kādus līgumus, jo mūs interesē «gudras» investīcijas. Tādas, kas ļautu attīstīt biznesu tieši ASV un Dienvidamerikā, padarot to globālu visos aspektos,» Db.lv stāstīja uzņēmuma līdzdibinātājs A. Baibekovs, atzīstot, ka plāno turpmāk pavadīt vairāk laika ASV.

«Šodien investīciju tirgū ieguldījumu piedāvājumu ir vairāk, nekā projektu, kas reāli spētu nest peļņu tuvāko piecu līdz septiņu gadu laikā. Kalifornija «sprāgst pušu» no naudas, naudas apjomi tur ir milzīgi,» stāsta Booking Group izveidotājs, norādot, ka viens no svarīgākajiem jautājumiem ir saprast, kā līdzekļus ieguldīt ar maksimālu atdevi.

Viņs norāda, ka galvenais aspekts, kāpēc investoriem ir interese par Booking Group, ir «uguntiņa manās un partnera acīs, kā arī kompānijas grāmatvedības skaitļi un milzīgās izaugsmes iespējas».

Jau rakstīts, ka pirmajā latviešu pašu organizētajā misijā Silīcija ielejā piedalījās seši Latvijas informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmumi - Karšu izdevniecība Jāņa sēta, Booking Group, tostarp arī četri Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Biznesa inkubatora uzņēmumi - Intelligence Media Group, Molips, Informatics un TestDevLab. Pirmās latviešu organizētās misijas tehnoloģiju mekā iznākums vērtējams kā veiksmīgs, jo pavasarī dažas start-up kompānijas atgriezīsies Silīcija ielejā, lai sāktu kārtot investīciju saņemšanai nepieciešamās formalitātes, stāstīja viens no tirdzniecības misijas organizatoriem Artūrs Zandersons. Ņemot vērā pirmās misijas panākumus, pašlaik norit darbs pie nākamās misijas plānošanas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām