Latvijas startup veiksmes stāsts: Creamfinance piesaista 21 miljona eiro investīciju

2017. gada 27. marts plkst. 10:03
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Start-up
Dalies ar šo rakstu

Plaša patēriņa finanšu pakalpojumu sniedzējs Creamfinance saņēmis 21 miljona eiro B raunda investīciju no Dienvidāfrikas bankas Capitec Bank Holdings Limited

Finansējums tiks ieguldīts, lai sekmētu Creamfinance starptautisko izaugsmi un pilna produktu portfeļa ieviešanu esošajos tirgos. Saistībā ar investīciju Creamfinance valdē būs divi pārstāvji no Capitec. «Mūs pārliecināja Creamfinance orientācija uz viedajiem datiem un biznesa modelis, kas ļauj kompānijai jaunos tirgos ieiet ātri, efektīvi un ar nelieliem ieguldījumiem vietējā infrastruktūrā,» norāda Gerrie Fourie, Capitec vadītājs.

«Mēs esam priecīgi par šo investīciju, kas palīdzēs mums augt straujāk. Šis ieguldījums iezīmē jaunu sākumu finanšu tehnoloģiju un banku sadarbībā,» saka Matīss Ansviesulis, Creamfinance līdzdibinātājs un vadītājs. Viņš arī norāda, ka investīcija ļaus kompānijai attīstīties straujāk un palīdzēs sasniegt tās mērķi padarīt finansējumu pieejamāku.

Plaša patēriņa finanšu pakalpojumu sniedzējs Creamfinance ir dibināts 2012. gadā Latvijā. Izmantojot viedo datu algoritmus un mašīnmācīšanās iespējas veikt ātru izvērtējumu, Creamfinance piedāvā individualizētu pieeju personīgo aizdevumu piešķiršanas procesā. Kompānijas mērķis ir kļūt par globālu «viena klikšķa» aizdevumu piedāvātāju. Šobrīd uzņēmums strādā septiņās valstīs Eiropā un ārpus tās – Latvijā, Polijā, Čehijā, Gruzijā, Dānijā, Austrijā un Meksikā.

Inc.5000 ir atzinis Creamfinance par otru straujāk augošo kompāniju Eiropā 2015. gadā.

Capitec Bank ir trešā lielākā Dienvidāfrikas banka. Katru mēnesī tajā kontu atver 120 tūkstoši klientu. Capitec Bank akcijas tiek kotētas Johannesburgas Fondu biržā. Savā paziņojumā biržai Capitec norāda, ka Creamfinance biznesa modelis saskan ar Capitec biznesa modeli un ilgtermiņa digitālo stratēģiju. Creamfinance palīdzēšot nodrošināt Capitec vadību ar iespēju gūt pieredzi, ieejot un darbojoties jaunos tirgos, jo īpaši – nodrošinot kredītus starptautiski un tiešsaistē, kā arī strādāt ar ārzemju partneriem. Kā šī darījuma ieguvumus Capitec saskata pieredzi ārzemju biznesa vadībā ar partnerības pieeju, iespēju gūt ienākumus dažādās ārvalstu valūtās, kā arī piekļūt ieņēmumu plūsmai no augstas izaugsmes nozares ar ilgtspējīgu izaugsmes potenciālu, kā arī iegūt ieskatu attīstītās tehnoloģijās un izsmalcinātā kredītu izvērtēšanas modelī.

Capitec nebūs iesaistīts Creamfinance ikdienas darbībās, bet fokusēsies uz stratēģisku ieguldījumu un sniegs pieeju zināšanām tādās jomās kā informācijas tehnoloģijas un kredītu vadība.

Par 21 miljona eiro ieguldījumu Capitec iegūst 40% Creamfinance daļu.

Šis 21 miljona eiro ieguldījums seko piecu miljonu eiro A līmeņa investīcijai no starptautiskā riska kapitāla fonda Flint Capital.

Dalies ar šo rakstu