Ražošana

Latvijas un Kazahstānas dzelzceļu vadītāji vienojas paplašināt sadarbību

Žanete Hāka, 06.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš Kazahstānā ir ticies ar Kazahstānas dzelzceļa kompānijas Kazakhstan Temir Zholy prezidentu Askaru Maminu, informē uzņēmums.

Kazahstāna ir Latvijas lielākais ekonomiskais partneris Centrālāzijā, savukārt Kazahstānas dzelzceļš ir stratēģiski nozīmīgs tranzīta partneris Latvijas dzelzceļam, sadarbībā ar kuru izveidots transporta koridors ar Dienvidaustrumu Āzijas valstīm.

Starp abām valstīm jau kopš 2003.gada kursē regulārs konteinervilciens Baltika Tranzit.

Pa Latvijas dzelzceļa infrastruktūru 10 gadu laikā pārvadāti 18,62 miljoni Kazahstānas izcelsmes kravu. Šo gadu laikā no un uz Kazahstānu pārvadāti dažādi kravu veidi, no kuriem pārsvarā dominē naftas produkti, metāli un ferosakausējumi, kā arī pārtikas rūpniecības produkti, graudi un citas kravas.

Tikšanās laikā abu dzelzceļa uzņēmu vadītāji ne tikai pārrunāja operatīvos konteinervilciena Baltika- Tranzit formēšanas plānus, bet arī vienojās par ciešāku sadarbību nākotnē, lai palielinātu kravu plūsmu starp valstīm, kas pēdējos trīs gados samazinājusies.

«Tikšanās noritēja ļoti draudzīgā un konstruktīvā gaisotnē. Kazahstānas dzelzceļa prezidents apliecināja, ka Kazahstānai ir interese par Latviju kā loģistikas partneri, un Kazahstāna ir gatava attiecības un sadarbību ar Latviju pacelt jaunā līmenī,» norādīja VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Vizītes laikā Kazahstānā VAS Latvijas Dzelzceļš vadība tikās arī ar Latvijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Kazahstānā Juriju Pogrebņaku un pārrunāja Latvijas uzņēmēju dalību starptautiskajā izstādē EXPO 2017 Astanā.

Komentāri

Pievienot komentāru