Latvijas uzņēmumi piegādā produkciju NATO spēkiem Afganistānā

2011. gada 18. aprīlis plkst. 15:01
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

29 Latvijas uzņēmumi varēs piegādāt savu produkciju Afganistānā dislocētajiem karavīriem dažādu misijas projektu īstenošanai. Sarakstu ar uzņēmumiem izveidojuši Latvijas Aizsardzības ministrijas un ASV Aizsardzības departamenta speciālisti, vēsta raidījums Nekā Personīga. Pēdējo divu gadu laikā caur Latviju transportē vairāk nekā 40% no visām amerikāņu sauszemes un jūras nemilitārajām kravām, kuras tiek sūtītas uz Afganistānu. Līdz šim Latvija pelnīja no tranzītoperācijām, taču tagad arī kravu saturu formēs no Latvijā ražotām precēm.

Produkcijas piegādei NATO spēkiem Afganistānā pieteicās 98 Latvijas uzņēmumi. Tika atlasīti 29 uzņēmumi, un to vidū ir Dobeles Dzirnavnieks, Latvijas Finieris, Baltijas Dārzeņi, Rīgas piena kombināts, Hanzas Maiznīca, Balticovo, Venden un Hansa Timber.

Dobeles Dzirnavnieks jau ir parakstījis līgumu un nosūtījis uz Afganistānu pirmās 273 tonnas miltu. Hanzas Maiznīcai solīts iepirkt hamburgeru un sendviču maizītes. Augsti novērtēti Latvijas piena produkti Lāse, kurus iespējams uzglabāt svaigus līdz sešiem mēnešiem.

Visi atlasi izturējušie tagad gaida konkrētus pasūtījumus.

Līgumu kopapjoms šim gadam bija plānots ap vienu miljonu ASV dolāru. Pasūtījumu apmērs var arī pieaugt, ja ASV Kongress nobalsos par to, lai Latvija iemantotu īpašu labvēlības statusu piegādēm Afganistānai, stāstīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām