Citas ziņas

Latviju nolūkojuši brazīliešu investori

Elīna Pankovska, 13.05.2011

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ilgstoši klauvējieni pie Brazīlijas investoru durvīm nupat devuši pirmos rezultātus –parakstīts nodomu protokols par loģistikas centra attīstību starp Rīgas brīvostu un konsorciju Granada Enterprise, kas pārstāv vienus no lielākajiem preču importa un eksporta uzņēmumiem Brazīlijā.

Konsorciju un tā prezidentu Antonio Valentimu dos Reisu uz Latviju atvedis Latvijā dzīvojošs brazīliešu izcelsmes uzņēmējs Leanardo Fabrini, kurš pirms kāda laika devies un Dienvidamerikas valsti meklēt biznesa kontaktus, raksta Diena.

Viņš skaidro, ka, attīstoties ekonomikai, Brazīlijā ir izveidojušies tādi kā augstākās līgas uzņēmumu klubi, kuri meklē iespējas attīstīt uzņēmējdarbības platformas dažādās valstīs. Granada Enterprise ir šāds uzņēmēju izveidots konsorcijs, kuru ziņas par Latviju piesaistījušas galvenokārt ģeogrāfiskā novietojuma dēļ.

«Latvija atrodas ideālā vietā, lai veidotu bāzi liela apjoma kravu importam un eksportam starp Brazīliju un, piemēram, Ķīnu, kas patlaban ir pasaules lielākā ekonomika,» uzsver L.Fabrini.

Jau patlaban noritot darbs pie Granada Enterprise vietējā uzņēmuma dibināšanas Latvijā. Lai runātu par konkrētiem plāniem būvēt termināli, sākotnēji konsorcijs paredzējis nopirkt kādu vietējo banku. Patlaban jau noritot sarunas, bet par kādas bankas iegādi ir runa atklāt nevar, vien norāda, ka tā esot lēta.

Bankas iegāde esot nepieciešama, lai varētu finansēt Latvijai līdz šim nebijuši lielus kravu pārvadājumus, kādus esošās bankas nespējot kreditēt. Ja viss noritēšot, kā plānots, pēc pusgada vai gada Granada Enterprise atsākšot sarunas par termināļā būvniecību.