LDDK aicina palielināt prognozes akcīzes nodokļa ieņēmumiem

2011. gada 12. aprīlis plkst. 12:22
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina Finanšu ministrijai (FM), starptautiskajiem aizdevējiem un Ministru Kabinetam palielināt akcīzes nodokļa ieņēmumu prognozi stiprajam alkoholam un par diviem mēnešiem pagarināt akcīzes ieviešanas termiņu cigaretēm, bet prognozes akcīzes nodokļa ieņēmumiem svinu nesaturošam benzīnam samazināt.

Ēnu ekonomikas pieaugums tieši saistīts ar patstāvīgu un nepamatotu nodokļa pieaugumu, savā paziņojumā norāda LDDK, kas sniegs savus priekšlikumus Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem pirms otrā lasījuma.

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle norāda: «Uzticēšanās trūkums nozares viedoklim un izpratnes trūkums par iedzīvotāju zemo pirktspēju ir galvenie iemesli tik straujam ēnu ekonomikas pieaugumam sociāli jūtīgo produktu tirgū, kā arī ar šiem lēmumiem valdība un starptautiskie aizdevēji iedzīvotājus dzen ēnu ekonomikā.»

LDDK aicina izskatīt iespēju palielināt FM prognozes šim gadam akcīzes nodokļa ieņēmumiem par pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem (izņemot alu) no 77,4 milj. Ls uz 80 milj. Ls, jo pēdējo piecu mēnešu laikā vērojams stabils akcīzes nodokļa ieņēmumu pieaugums. Tas ļaujot prognozēt, ka akcīzes nodokļa ieņēmumi varētu sasniegt 80 milj. Ls, pie nosacījuma, ka tiek saglabātā pašreizēja akcīzes nodokļa likme.

Savukārt, palielinot akcīzes nodokļa likmi visiem alkoholiskajiem dzērieniem (izņemot alu), akcīzes nodokļa ieņēmumi samazināsies, to apliecinot 2009.gada palielinājuma sekas.

LDDK aicina arī palielināt FM prognozes akcīzes nodokļa ieņēmumiem no tabakas izstrādājumiem par 1,46 milj. Ls un samazināt konsolidācijas pasākumu prognozi tabakas izstrādājumiem par 1,48 milj. Ls, kas ļautu akcīzes nodokli tabakai paaugstināt nevis no 1.jūlija, bet 1.septembra.

Šī brīža situācija tabakas izstrādājumu legālajā tirdzniecībā esot nestabila sakarā ar augsto nelegālo izstrādājumu klātbūtni. LDDK aprēķinājis, ka viena procentpunkta tirgus daļas atgūšana no nelegālās aprites palielinās akcīzes nodokļa ieņēmumus par apmēram 1,44 milj. Ls gadā.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām