LDDK: apgalvojums par Latvijas «trešo konkurētspējīgāko nodokļu sistēmu OECD» nav pamatots

2016. gada 14. oktobris plkst. 11:18
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Apgalvojums, ka Latvijā ir trešā konkurētspējīgākā nodokļu sistēma Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs, neiztur kritiku, norāda Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK).

Šādi rezultāti nav iegūti pašas OECD jaunākā Starptautiskā nodokļu konkurētspējas indeksa pētījumā, kā tiek apgalvots medijos. Tie ir kādas Amerikas Savienotajās Valstīs bāzētas organizācijas iegūti rezultāti, kas pētījumu acīmredzot ir veikusi pēc savas, iespējams, unikālas, taču citur reti pielietotas metodoloģijas.

Pētījumā, kas ir izsaucis gan samērā plašu publicitāti Latvijā, gan arī ironiskus komentārus internetā, ir salīdzinātas OECD dalībvalstu nodokļu sistēmas, taču to nav veikusi pati Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.

LDDK norāda, ka šie rezultāti atšķiras no citos pētījumos iegūtajiem, kā arī ir pretrunā ar Latvijas uzņēmēju praktiskajā darbībā iegūto pieredzi.

LDDK uzskata, ka Latvijā nodokļu politikas jomā nesenā pagātnē ir pieņemti lēmumi, kas nelabvēlīgi ietekmē gan ekonomiskās attīstības tempus, gan valsts konkurētspēju. Tieši tāpēc ir panākta vienošanās ar valdību par nepieciešamību strādāt pie jaunas, konkurētspējīgas un prognozējamas nodokļu politikas, lai nodrošinātu nodokļu maksātāju skaita pieaugumu un investīciju apjoma palielināšanos. Tikai izstrādājot un ieviešot patiešām konkurētspējīgu nodokļu sistēmu, Latvijai vairs nevajadzēs lepoties ar rezultātiem, kas iegūti, izmantojot retas metodoloģijas, bet mūsu nodokļu sistēma tiks augstu novērtēta patiešām autoritatīvos pētījumos.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi