LDz Cargo pārvadāto kravu apjomi janvārī pieaug par 37,1%

2008. gada 20. februāris plkst. 13:10
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Valsts a/s Latvijas dzelzceļš meitas uzņēmuma LDz Cargo pārvadāto kravu apjoms 2008.gada janvārī, salīdzinot ar tādu pašu periodu 2007.gadā, ir pieaudzis par 37,1%, pārvadājot 5,043 milj.t., liecina sniegtā informācija medijiem.

Dominējošās kravas š.g. pirmajā mēnesī bija nafta un naftas produkti – 2,015 milj.t, kas ir par 68,8% vairāk nekā pagājušā gada janvārī, akmeņogles – 1,484 milj.t., pieaugums par 28,7% un minerālmēsli – 0,551 milj.t, pārvadāti par 9,3% vairāk salīdzinājumā ar 2007.gada janvāri.

Kravu pieaugums šī gada janvārī izskaidrojams ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, pieaudzis pārvadāto kravu apjoms no Krievijas, pateicoties Krievijas dzelzceļa uzsāktajai tarifu unifikācijai. Otrkārt, pasaulē vērojams vispārējs cenu kāpums precēm un pakalpojumiem, īpaši energoresursiem, līdz ar to ir palielinājies pieprasījums pēc transporta pakalpojumiem.

Kā trešais faktors tiek minētas nepabeigtās kravu piegādes saistības: klientiem vēl šajā gadā bija jāizpilda pagājušajā gadā noslēgtie līgumi un saistības, līdz ar to daļa no izkrautajiem kravu apjomiem tiek ieskaitīti janvāra kopējā kravu pārvadājumu skaitā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām