LDz noslēdz līgumu par signalizācijas sistēmu modernizāciju Šķirotavas stacijā

2014. gada 16. jūnijs plkst. 15:01
Dalies ar šo rakstu

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) 16.jūnijā noslēgusi līgumu ar pilnsabiedrību Bombardier-Belam par Rīgas Šķirotavas stacijas signalizācijas sistēmas centralizāciju 41,99 miljonu eiro vērtībā.

Šķirotavas stacija Rīgā ir viens no būtiskākajiem dzelzceļa mezgliem Latvijā, kurā kravas vagonu apgrozījums pārsniedz 6000 vienību diennaktī. Esošās elektriskās centralizācijas sistēmas Šķirotavas stacijā ir fiziski un tehniski novecojušas, jo ir ekspluatācijā no 1963.gada, skaidro uzņēmums.

LDz ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu pašlaik jau modernizē šķirošanas uzkalnu šajā stacijā, kas ļaus par 30-40 procentiem palielināt uzkalna jaudu. Ņemot vērā kravu pārvadājumu attīstības dinamiku un īstenotos projektus, 2030.gadā Šķirotavas stacijā paredzēts apstrādāt līdz 10 000 vagoniem diennaktī.
 
Šķirotavas stacijas centralizācijas modernizācijas projektā ir  paredzēta Šķirotavas stacijas A, B, J un C parku aprīkošana ar mikroprocesoru (datorizētu) centralizācijas sistēmu (elektroniski vadāmām pārmijām, luksoforiem, pārbrauktuvju signalizācijas ierīcēm) un integrēto autobloķēšanas sistēmu.

2013.gadā LDz uzsāka sarunu procedūru, lai, atbilstoši Starptautiskā Inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) standartiem,  noslēgtu līgumu par projektēšanas un būvniecības darbiem. Sarunu procedūrā piedalījās četri pretendenti: Thales Transportation System  Gmbh, pilnsabiedrība Bombardier-Belam, juridisko personu apvienība LDFC un kompānija Mipro OY.

Būvniecības darbus paredzēts sākt jau tuvākajā laikā, lai tos pabeigtu līdz 2015.gada 31.decembrim.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām