Lembergs: Latvija savu krīzes kārti ir izniekojusi

2011. gada 02. maijs plkst. 9:12
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka Latvija savu trumpi tā arī neizspēlēja. Viņš norāda, ka 2008.gada beigās Latvijas problēmas apdraudēja ne tikai Zviedriju, bet arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Intervijā Dienai A.Lembergs norāda, ka Latvija bija izvilkusi lielo krīzes lozi Parex bankas problēmu situācijā, bet arī ar savu mazo ekonomiku varēja nospēlēt būtisku lomu Eiropas Savienības reģiona ekonomiskajā politikā.

«Latvija šo trumpi neizspēlēja, šajā atbildīgajā partijā ar tās rīcībā esošo lielo kreiča dāmu nositot vien tukšu septītnieku. Latvija varēja panākt sev daudz labvēlīgākus lēmumus gan 2008.gada beigās, gan 2009.gadā. 2010.gadā mūsu iespējas jau bija krietni mazākas, un tagad tās ir vēl vairāk sarukušas,» norāda A.Lembergs.

Viņš arī piebilst, ka Latvija divos gados starptautiskajiem aizdevējiem nespēs atdot 2,3 miljrd. Ls. A.Lembergs uzskata, ka šajā sakarā ir veicami divi soļi: sarunās ar SVF un EK jāpanāk, ka Latvijai kredīta termiņš tiek pagarināts par desmit gadiem, vai pat ilgāk, kā arī jāpanāk aizdevuma procenta likmes saglabāšanu pašreizējā 3% līmenī.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds