Lembergs: Latvijas vadītājiem raksturīga sulaiņa domāšana

2011. gada 05. aprīlis plkst. 9:06
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Ja nerunā, neaģitē, nepārliecina, tad uz zelta paplātes neviens labklājību, pozīciju un izdevīgumu neatnesīs. Tā ir klasiska sulaiņa domāšana, kas ir ļoti tipiska Latvijas vadītājiem. Tādiem cilvēkiem jāiet ielas slaucīt, viņi nevar pārstāvēt valsts intereses un cīnīties par tām,» raidījumā 900 sekundes norādīja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Viņš arī piebilda, ka mērķis, runājot ar starptautiskajiem aizdevējiem, neesot kritizēt pašreizējo valdības vadītāju. «Dombrovska kungs cenšas, varbūt viņam būtu bijis labāk par finanšu ministru iecelt ne vilku, bet lāci,» atzīmēja A.Lembergs, neprecizējot, kurš varētu būt šis «lācis».

Pēc A.Lemberga domām, aizdevēju prasības Latvijai esot pamatotas un pareizas. Viņiem lielā mērā esot taisnība un viņi gribot, lai Latvija parāda progresu visās dzīves jomās. Ja Latvija to var parādīt, tad, protams, esot vieglāk ar aizdevējiem runāt un vienoties par cipariem.

Runājot par nākamā gada konsolidāciju, pašvaldības vadītājs norāda, ka summa būšot mazāka par 130 milj. Ls

«Nākamā gada konsolidācijas apjoms 300 milj. Ls apmērā ir nereāls. Tie aprēķini ir veikti pie pilnīgi citām Latvijas ekonomikas attīstības prognozēm. Šobrīd ir pilnīgi skaidrs, ka inflācija šogad būs ap 4%, iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums būs ievērojami lielāks. Ja ir iesaldētas pensijas, darba algas un viss pārējais, tad veidojas pavisam cita budžeta ieņēmumu un izdevumu struktūra un proporcija starp IKP un budžeta deficītu,» skaidroja A.Lembergs.

Kā ziņots, A. Lembergs plāno 6.aprīlī tikties ar starptautiskajiem aizdevējiem Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Rīgā. Ventspils mērs iepriekš informējis, ka centīsies argumentēt savu viedokli par nepieciešamību pagarināt starptautiskā aizdevuma atdošanas termiņu, iestāsies pret pensiju samazināšu un pārrunās citus aktuālus tautsaimniecības jautājumus.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi