Lems, vai Rīga būs Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes mītnes vieta

Autors: Žanete Hāka
2010. gada 28. maijs plkst. 12:53

Pirmdien, 31. maijā, Eiropas Savienības (ES) Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomē lems, vai apstiprināt Rīgu par Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) biroja mītnes vietu, informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Piedāvājumu izvietot BEREC biroju Rīgā, uz Briseli dosies aizstāvēt satiksmes ministrs Kaspars Gerhards.

Latvijas darba grupa, ko vadīja Satiksmes ministrija, ir centusies pārliecināt dalībvalstis, ka BEREC birojs var atrasties arī ārpus Briseles. Šādu politiku paredz arī starp ES dalībvalstīm noslēgtā džentelmeņu vienošanās, kas paredz aģentūras un iestādes, ko izveido ES, izvietot jaunajās dalībvalstīs, kur šādu aģentūru vai iestāžu nav.

Ja Rīgā tiks izvietots BEREC birojs, šī būs pirmā ES līmeņa institūcija Latvijā. BEREC birojs nodrošinās jaunas darba vietas un Latvijas ekonomika iegūs nodokļu jomā. BEREC atrašanās Rīgā veicinās arī konferenču un dažādu sanāksmju norises pieaugumu. Rīgu biežāk apmeklēs pārējo ES dalībvalstu elektronisko sakaru nozares eksperti. Ieguvums no BEREC biroja mūsu galvaspilsētā būs arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, kura varēs saņemt BEREC konsultācijas ikdienas darbā.

Šā gada aprīlī Latvija oficiāli pieteica savu kandidatūru BEREC biroja mītnes vietai, un bija arī vienīgā dalībvalsts, kas izteikusi šādu priekšlikumu. 21. aprīlī K.Gerhards prezentēja ES dalībvalstu vēstniekiem Latvijā BEREC biroja iespējamās mītnes telpas Rīgā, Baznīcas ielā 25.

Jau iepriekš ziņots, ka BEREC ir valsts pārvaldes iestāžu konsultatīvā grupa, kuras mērķis ir veicināt konsekventu elektronisko sakaru nozares tiesiskā regulējuma piemērošanu ES. Par šādas institūcijas izveidošanu lemts pērn 26. oktobrī, un tās lēmumi būs saistoši visām ES dalībvalstīm.