Lēti dzīvokļus pārdod aizbraucēji un grūtībās nonākošie

2011. gada 08. marts plkst. 14:25
Dalies ar šo rakstu

2010.gada nogalē un 2011.gada janvārī vispārējā aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū samazinājās. Sērijveida dzīvokļu tirgū cenu izmaiņas ir minimālas, tās pašlaik tikpat kā stāv uz vietas, informē Arco Real Estate.

Dzīvokļu pārdevēji ieņēmuši nogaidošu pozīciju un cenas samazina nelabprāt – tas liecina, ka vismaz šobrīd cenas ir stabilas. Piedāvājumā bieži vien parādās nesamērīgi lēti piedāvājumi, kas ļoti ātri atrod savu pircēju. Šādi dzīvokļi parasti nonāk piedāvājumā īpašnieka finansiālo problēmu dēļ, kā arī tāpēc, ka to īpašnieki plāno izbraukt no valsts, komentē kompānijas speciālisti.

Februārī, līdzīgi kā janvārī, ir pieaudzis mājokļu piedāvājums – lielākajos mikrorajonos – par 9,8%, bet kopumā Rīgā – par 10,8% – tas ir 2010.gada rudens līmenī. Arī potenciālie pircēji nesteidzīgi meklē un izvēlas īpašumu, rūpīgāk apdomā dažādus variantus, ņemot vērā, ka cenas pēdējos mēnešos pārlieku nesvārstās.

Februārī sērijveida dzīvokļu tirgū tikpat kā nav novērotas cenu izmaiņas, tās pavisam nedaudz samazinājās – par 0.2%. Arco Real Estate rēķina, ka vidējā sērijveida dzīvokļu cena bijusi 605 eiro/m² (Db.lv ziņoja, ka pēc Latio datiem, tā ir ap 580 eiro/m2, bet Balsts norādījis 645 eiro/m3). 2010.gada oktobrī un novembrī cenu pieaugums apstājās, un pēdējo trīs mēnešu laikā cenas pavisam nedaudz ir samazinājušās. 2011.gada pirmajos divos mēnešos – par 0,7%.

Lielākais cenu samazinājums februārī vērojams Ķengaragā (–1,1%) un Juglā (–1,1%). Savukārt mazākais cenu kritums konstatēts Pļavniekos un Teikā ( –0,2%).

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām