LG laiž klajā nākamās paaudzes 10 tūkstošus dolārus vērtos Oled televizorus

2013. gada 03. janvāris plkst. 15:44
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

LG sākusi pieņemt pasūtījumus pasaulē pirmajiem lielizmēra televizoriem, kuru četrus milimetrus biezajos ekrānos izmantota tehnoloģija, kas sola ārkārtēji skaidru attēlu, ziņo pasaules mediji.

Pasūtījumus televizoriem, kuru cena ir 10,335 tūkstoši ASV dolāru, Dienvidkorejas kompānija LG sākusi pieņemt šīs nedēļas trešdienā, un pie pircējiem pirmie televizori nonāks nākammēnes, ziņo Foxnews.com.

Jaunie televizori 2013. gada pirmajā ceturksnī būs pieejami Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijā.

Televizoros ar 55 collu ekrānu izmantotas organiskas gaismu atstarojošas diodes Oled, kam, saskaņā ar medija pausto, jānodrošina attēla dzidrums, piesātinātas krāsas un asāks kontrasts nekā šķidrā kristāla ekrāna televizoros, ziņo medijs.

Pasaulē pirmo Oled televizoru 2007. gadā prezentēja kompānija Sony, tomēr šim TV bija vien 11 collu ekrāns un Japānas kompānija nespēja radīt liela izmēra Oled televizoru.

Oled plaši tiek izmantotas mobilo ierīču ekrānos, piemēram, Samsung ražotajos Galaxy S un Note viedtālruņos, tomēr masu produkcija liela izmēra ekrāniem līdz šim nenotika tehnoloģisku izaicinājumu dēļ. Tādējādi LG kļūst par pirmo kompāniju, kas piedāvās tik liela izmēra Oled televizoru. Tiesa gan, par Oled lielizmēra televizora radīšanu paziņojusi arī konkurējošā kompānija Samsung Electronics. Kā Samsung Electronics, tā LG solīja pirmos televizorus laist klajā jau pērnā gada pēdējā ceturksnī, taču tas nenotika, un pašlaik Samsung pārstāvji norāda, ka ir svarīgāk radīt perfektu produktu nevis izpildīt noteikto laika grafiku, un nekomentē, kad varētu piedāvāt tirgošanā Oled lielizmēra televizorus.

Ziņas par Oled lielizmēra televizora tirgošanas uzsākšanu likušas LG Electronics akcijas vērtībai aut par 5,4%.

Dalies ar šo rakstu