Karjera

Līderu atgriešanās: Palīdz uzplaukt startup videi Latvijā

Linda Zalāne, 26.10.2016

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Egita Poļanska Techstars ASV iegūto pieredzi liek lietā, vadot jauno akseleratoru Latvijā Startup Wise Guys Riga powered by Lattelecom

«No ASV mājās atvedu profesionālo pieredzi, jo tur uzzināju, kas ir akselerators, kā tas darbojas un kas ir tie labumi, ko tas dod jaunuzņēmumiem. ASV man iemācīja būt arī atvērtai, atmest intravertumu, nebaidīties kļūdīties, jo tas ir cilvēcīgi un tikai tā ir iespēja augt un attīstīties,» stāsta Startup Wise Guys Rīga izpilddirektore Egita Poļanska.

Egita Poļanska Rīgas Ekonomikas augstskolā (Stockholm School of Economics in Riga) ieguvusi bakalaura grādu ekonomikā un vadības zinībās un pirmās darba gaitas sāka Ekonomikas ministrijā, kur bija vecākā eksperte Eiropas Savienības fondu ieviešanas departamentā un viņas darbs bija saistīts ar finanšu instrumentu programmu izstrādi un ieviešanu. Tur strādājot, viņa no kolēģa uzzināja par Baltijas–Amerikas Brīvības fondu (Baltic American Freedom Foundation, BAFF), kas piešķir stipendiju gan studijām, gan prakses darbam. «Mani interesēja nevis studijas, bet iegūt darba pieredzi, un es gana mērķtiecīgi zināju, kādā jomā vēlētos to iegūt. Jau strādājot ministrijā, man iepatikās darbs ar riska kapitāla fondiem to agrīnā stadijā, kas saistās ar startup uzņēmumiem,» saka Egita. BAFF reizi gadā no Baltijas valstīm piešķir stipendijas 50 cilvēkiem, un, lai to iegūtu, pretendentiem ir jāraksta eseja, jārunā ar BAFF pārstāvjiem, jāpamato sava vēlme iegūt darba pieredzi ASV.

Visu rakstu Palīdz uzplaukt startup videi Latvijā lasiet 26. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru